کد خبر: ۱۵۰۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹

انتخاب رشته ۱۲ هزار داوطلب تا ۸ صبح امروز/ مهلت داوطلبان برای ویرایش اطلاعات

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز چهارشنبه ۷ مردادماه تعداد ۱۲ هزار داوطلب برای تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کردند.
حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با فارس، گفت: مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری از دوشنبه پنجم مرداد آغاز شد و تا دهم مردادماه نیز ادامه دارد.

وی گفت: داوطلبان آزمون سراسری که مجاز به انتخاب رشته هستند باید با مطالعه دفترچه راهنما که بر روی سایت سازمان سنجش قرار دارد برای انتخاب 150 کدرشته اقدام کنند.

توکلی افزود: از تعداد 796 هزار و 164 داوطلب حاضر در جلسه آزمون سراسری تعداد 796 هزار و 128 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 472 هزار و 474 نفر زن و 323 هزار و 654 نفر مرد هستند. به عبارت دیگر 59.35 درصد مجازین به انتخاب رشته زن و 40.65 درصد مرد هستند.

وی افزود: تا ساعت 8 صبح امروز چهارشنبه 7 مردادماه تعداد 12 هزار داوطلب برای تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کردند.

توکلی اضافه کرد: دفترچه اصلاحات و تغییرات و ظرفیت‌های جدید در برخی کدرشته‌محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در اطلاعیه‌ای بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان باید قبل از انتخاب رشته این اطلاعیه را هم مطالعه کنند.

به گفته وی، افرادی که انتخاب رشته خود را انجام دادند نیز می‌توانند با مطالعه اطلاعیه مربوط به اصلاحات کدرشته‌محل‌ها، فرم انتخاب رشته خود را ویرایش کنند.

برچسب ها: کنکور ، انتخاب رشته
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه