کد خبر: ۱۸۶۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۰

قاضی جلاد مامور رسیدگی به جنایت شد!

 به گزارش روز دوشنبه پایگاه اینترنتی میدل ایست مانیتور، المنصور در پی اعتراض های مردم بحرین در سال 2011، ریاست دادگاهی را برعهده داشت که برای محاکمه صدها معترض صلح طلب و فعال مدافع حقوق بشر و طرفدار دمکراسی در این کشور تشکیل می شد.
وی در حال حاضر به عنوان مشاور حقوقی تیم حقیقت یاب ائتلاف سعودی برای بررسی حمله به غیرنظامیان در یمن نقش آفرینی می کند.
انتخاب المنصور تعجب ناظران بین المللی را برانگیخته است. وی قرار است احتمال تخلفات حقوق بشری سعودی ها در یمن را ارزیابی کند. 
در میان رسوایی حکمیت المنصور در پرونده های بحرین، پرونده گروهی از فعالان، روزنامه نگاران و سیاستمداران این کشور به چشم می خورد که گفته شد در زمان بازداشت مورد شکنجه، تعرض جنسی و ضرب و جرح قرار گرفتند. 
تعداد زیادی از اصحاب رسانه و ناظران خارجی حقوق بشر از ورود به جلسات رسیدگی به این پرونده منع شدند و این نوع رفتار مقام های بحرینی، انتقادهای شدیدی از سوی سازمان ملل، اتحادیه اروپا، دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل را به همراه داشت. 
به گفته سید احمد الوادعی مدیر مرکز حقوق بشر و دمکراسی بحرین، المنصور معترضان را به نمایندگی از رژیم بحرین به نحوی کینه جویانه محکوم کرد.
وی در عین حال افزود: المنصور به رفع و رجوع کردن بحران انسانی در یمن کمک کرده است. 
در حالی که نگرانی ها در مورد ارتکاب جنایات جنگی از سوی ائتلاف سعودی در یمن افزایش یافته، المنصور نقشی برجسته در کم اهمیت جلوه دادن این مساله در رسانه های محلی، منطقه ای و بین المللی ایفا کرده است. 
وی چندی پیش ادعا کرد که بیمارستان متعلق به پزشکان بدون مرز که هدف حملات هوایی ائتلاف مزبور قرار گرفت، به عنوان پایگاهی از طرف جنبش انصارالله مورد استفاده قرار می گرفت.
پزشکان بدون مرز این ادعا را رد و اعلام کرد که این کلینیک در یک منطقه مسکونی برپا شده بود تا به افراد بی خانمان در خاک یمن اسکان دهد.
این سازمان همچنین اعلام کرد که مکان مزبور طی چند ماه شاهد هیچ گونه حمله هوایی و درگیری نبود. 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه