کد خبر: ۱۹۶۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۵
ایسنا نوشت: مراسم ترحیم پوران فرخزاد سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه برگزار می‌شود.

مراسم ختم این نویسنده، شاعر و پژوهشگر از ساعت ١٤ تا ١٥:٣٠ روز سه‌شنبه در مسجد الرضا (ع) واقع در خیابان سهرودی، خیابان خرمشهر، خیابان شهید عشقیار، میدان نیلوفر برپا می‌شود.

پیکر پوران فرخزاد صبح یکشنبه ۱۲ دی‌ماه از مقابل بیمارستان ایرانمهر - جایی که در آن از دنیا رفت - بدون انجام سخنرانی برگزار شد و حاضران پیکر او را به سمت آرامگاه ابدی‌اش در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) بدرقه کردند.

پوران فرخزاد - خواهر فروغ فرخزاد - که نهم دی‌ماه درگذشت، متولد بهمن‌ماه سال ۱۳۱۲ بود. از جمله آثار او به «زن از کتیبه تا تاریخ» (دانشنامه زنان فرهنگساز ایران و جهان در دو جلد)، «اوهام سرخ شقایق» (گزیده‌ای از اشعار زنان جهان)، «نیمه‌های ناتمام؛ سیری در شعر زنان از رابعه تا فروغ»، «زن شبانه موعود» (نشان زن در آثار سهراب سپهری)، «کسی که مثل هیچ‌کس نیست» درباره فروغ فرخزاد، مجموعه شعر «خوشبختی در خوردن سیب‌های سرخ»، مجموعه داستان «دیداری در پاییز»، مجموعه‌ رباعی «جنگ مشوش»، داستان‌های بلند «در پس آینه» و «آتش و باد»، رمان «در انتهای آتش و آیینه‌» و فرهنگ «کارنمای زنان کارای ایران از دیروز تا امروز» می‌توان اشاره کرد.

برچسب ها: پوران فرخزاد
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی