کد خبر: ۱۹۷۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
آزمون فدراسیون فوتبال در برابر ادا و اطوارهای غیر حرفه ای کی روش

مسئله چیست؛ غرور ملی یا موفیقت فوتبالی؟!

تیم ملی فقط یک تیم ورزشی نیست، یک نشانه و نماد است، وجاهت و شانیت آن پشتوانه ای به بلندای یک ملت دارد، پیراهن آن مقدس است به حرمت یک پرچم و یک غرور ملی، مربی هر چه قدر بزرگ و هر چقدر کاربلد و موفق در برابر این شان و اعتبار و غرور ملی عددی نیست
سرویس اجتماعی خرداد: سرمربی تیم ملی برای چندمین بار از سمت خود استعفا کرد و در اقدامی کاملا مغایر با اصول حرفه ای از اردوی تیم ملی در امارات به تهران بازنگشت!.

به گزارش خرداد؛ کارلوس کی روش مربی موفقی در فوتبال ایران بوده، این نکته در آمار خیر کننده تیم ملی طی سال های گذشته و در بازیهای دور رفت مقدماتی جام جهانی به خوبی مبتلور است تا آنجا که تیم ملی ایران به عنوان برترین تیم ملی جهان در سال 2016 نیز برگزیده شد.

اینکه کی روش در تیم های صاحب نام دیگر چه کارنامه ای داشته و چه موفقیت ها و چه شکست هایی رقم زده است، موضوع این مقال نیست، او مربی توانمند یا ناکاربلدی باشد، این نکته فرقی در موفقیت او و سبک مربی گریش در تیم ملی ایران که جواب داده است، تغییری ایجاد نمی کند، اما...

اما مسئله اینجاست که موفقیت و کامیابی ورزشی و حضور در جام جهانی روسیه آیا تنها  و یگانه هدف ماست و با این حضور همه چیز درست می شود و به خاطر دست یابی به این موفقیت باید همه چیز را پایمال کرده و به زبان عامیانه هر باجی به کی روش داده شود؟

کی روش موفق است، کی روش مربی طراز اول و در لول جهانی است و توانسته تیم ایران را بدون دل نگرانی های همیشگی در آستانه حضور در جام جهانی قرار دهد اما همه اینها مجوز آن را می دهد که این مربی پرتغالی هر گربه ای که می خواهد برقصاند و هر نازی که می خواهد ساز کند و همه ما سمعا و طاعتا تسلیم صحنه آرایی های آقای مربی شویم، چون موفق است؟!


تیم ملی فقط یک تیم ورزشی نیست، یک نشانه و نماد است، وجاهت و شانیت آن پشتوانه ای به بلندای یک ملت دارد، پیراهن آن مقدس است به حرمت یک پرچم و یک غرور ملی، مربی هر چه قدر بزرگ و هر چقدر کاربلد و موفق در برابر این شان و اعتبار و غرور ملی عددی نیست که بخواهد هر کاری کرده و همگان نیز برای یک موفقیت آنی و مقطعی تمامی این ارزشها را قربانی کنیم!

یک سرمربی باشگاهی حرفی زده و انتقادی کرده و نظرش را گفته است، سرمربی تیم ملی هم که بیانیه صادر کرده و پاسخ داده است، آنوقت این ادا و اطوارها چیست؟مگر قرار است همه دهان هایشان را ببندند و بنده زر خرید سرمربی تیم ملی باشند؟ البته کی روش با صدور پیامی علت استعفای خود را فراهم نبودن امکانات عنوان کرده!

که این خود عذر بدتر از گناه است، مگر کی روش تازه به فوتبال ایران آمده و شرایط و امکانات ایران را نمی داند؟ مگر چه چیزی به یکباره تغییر کرده که لازم شده کی روش از امارات به تهران نیاید و بلافاصله استعفا دهد؟

کدام مربی موفق و حرفه ای در دنیا چنین رفتارهایی از خود نشان می دهد؟ کدام مربی تیم ملی مداوم قهر و ناز می کند و طاقچه بالا می گذارد؟

به گزارش خرداد؛ بدون شک همه ما دوستدار موفقیت تیم ملی کشورمان هستیم، دوست داشتنی که لب لباب و ریشه آن در عرق ملی و علاقه مان به این آب و خاک است والا لزوما همه ما دلباخته توپ گرد و زمین چمن نیستیم یا اینکه اگر فوتبالی باشیم ناب ترین لحظات را از قاب تلویزیون های خود در هنرنمایی بهترین فوتبالیست های جهان در بازی های ملی و باشگاهی طراز اول جهانی می بینیم، اگر همه ما یکطور دیگر به تیم ملی دلبسته ایم این علاقه ریشه در جای دیگر دارد.

جایی که هیچ کس را نباید اجازه دست اندازی به آن دهیم، می خواهد سرمربی تیم ملی باشد یا هر کس دیگر، می خواهد موفق باشد و نامبر وان یا ....

هر چه هست مردم ما به انتظار نشسته و مشغول رصد شرایط هستند و بی گمان در دل همه آنان علاوه بر علاقه به موفقیت تیم ملی چیزی که از همه چیز مهم تر و پر رنگ تر است شان و اعتبار ملی است و حال باید دید اعضای فدرسیوان فوتبال در این آزمون چگونه عمل می کنند آیا قرار است دوباره ناز و نازکشی برقرار شود یا یکبار اتمام حجت شده و تکلیف این ادا و اطوارها مشخص خواهد شد. بی شک جام جهانی ها از پی هم آمده و خواهند رفت اما آنچه می ماند این آب و خاک و ملتی است که نباید حرمت آنان در هیچ شرایطی مخدوش شده و شکسته شود.غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
محسن
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
0
1
سلام.واله منطقی بود..حرفه ای بودن فقط از لحاظ فنی نیست..در بعد اخلاقی هم باید حرفه ای بود.
ننه جان هالو قنبر
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
1
0
همین طور تیتر نزنید ببینید چه مشکلی هست ؟ این مشکل را چه کسی یا کسانی به وجود آورده اند ؟ آیامنافعی دارند؟ و ... پس از مشخص شدن تیتر بزنید. هیجان آفرینی نکنید جامعه ی ما همین جوریش التهاب دارد و این تیتر ها به التهاباتش می افزاید.
حامد
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
0
0
بسیار عالی بود .این آقا شعورماایرانیان را به بازی گرفته مدام برای ماکلاس میزاره ان هم از نوع کلاسهای در حد نهضت سوادآموزی فکر کرده چون از اروپا اومده ما ندید بدید هستیم .یادمان نرودپرتقال بزرگترین کشور صادرکننده مشروبات الکلی هست مردمانش همه مشروب خوار پدر کریس رونالدو بخاطر مصرف زیادمشروب در سن جوانی فوت کرده .برای لحظه ای فیلم گاوبازی در کشور پرتغال را نگاه کنیداکثر افراد در یک دست خود یک شیشه مشروب دارد.حالا این اقا بااین وضعیت اومد داره برای ما اداواطوار میندازه .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه