کد خبر: ۲۱۳۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
احمد شیرزاد در گفت و گو با خرداد مطرح کرد:

اصولگرایان با استفاده ابزاری از شعار معیشت و ترویج اقتصاد ناصر الدین شاهی ره به جایی نمی برند/شعار اقتصادی می دهند فردای انتخابات خط عوض می کنند!

یک فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است؛ اصلاح طلبان و رئیس جمهوری مورد حمایت آن ها همواره رفع موانع رفاه اقتصادی و تکامل حقوق شهروندی مردم را در نظر داشته و هیچ گاه به دنبال استفاده ابزاری از مطالبات مردمی نبوده و در این دور از انتخابات نیز نخواهند بود.

سرویس سیاسی خرداد: نماینده دوره ششم مجلس و فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است؛ اصلاح طلبان و رئیس جمهوری مورد حمایت آن ها همواره رفع موانع رفاه اقتصادی و تکامل حقوق شهروندی مردم را در نظر داشته و هیچ گاه به دنبال استفاده ابزاری از مطالبات مردمی نبوده و در این دور از انتخابات نیز نخواهند بود.احمد شیرزاد،
نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت وگو با خبرنگار خرداد مشی اصلاح طلبی را مصداق کامل تعامل، رعایت موازین قانونی و به رسمیت شناختن همه قدرت های سیاسی برای نیل به اهداف تعریف شده دانست و گفت: رجوع به تاریخ سیاسی جمهوری اسلامی ایران به خوبی نشان دهنده این است که اصلاح طلبان هیچ گاه نه با سرودن شعارهای اقتصادی و نه با داعیه داشتن در این خصوص که در صورت کسب قدرت سیاسی مردم را مرفه تر از گذشته خواهند کرد، پا به عرصه رقابت های انتخاباتی و سیاسی نگذاشته و نخواهند گذاشت.

او همچنین افزود: اما آن چه به روشنی تجربه شده این است که خصوصاً در دوره دوم دولت اصلاحات هم وضع اقتصادی مردم مطلوب تر از دیگر دوره ها در تاریخ سیاسی بوده و هم رشد اقتصادی کشور به طور کلی در آن دوران در سطح بالایی نمودار شده بود.

شیرزاد با اشاره به بازی سیاسی و انتخاباتی اصولگرایان در آستانه انتخابات و تلاش این جریان سیاسی برای مانور بر مسائل اقتصادی و معیشت مردم به منظور تأثیر بر افکار عمومی و جهت دهی به آن ها، ادامه داد: اصولگرایان همواره در بحث اقتصادی وسیله گرایانه عمل کرده اند و در این دوره نیز در تلاش اند تا با چنین تبلیغاتی بر پایگاه آرای روحانی اثر منفی گذارند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: وسیله گرایانه عمل کردن در حوزه اقتصادی به این معناست که اصولگرایان چه در گذشته و چه اکنون هرگاه که می خواهند با طرف مقابل رقابت و یا به عبارتی برخورد کنند، هرنوع مسآله سیاسی اعم از داخلی و خارجی را عبث دانسته و این گونه به مردم القا می کنند که دولت خوب دولتی است که نفت را بر سر سفره مردم بیاورد.

او چنین رویکردی را تلاش اصولگرایان برای ترویج اقتصاد صدقه ای و ناصرالدین شاهی در میان مردم دانست و افزود: جالب آن جاست که این جریان سیاسی در همین نوع سیاست نام برده نیز صادق نیست. چرا که دیده شده هربار که فردی از جرگه اصولگرایی به قدرت رسیده در برابر مطالبات اقتصادی مردم به آن ها این گونه متذکر شده است که ما برای نان و گوشت انقلاب نکرده ایم!

این نماینده پیشین مجلس با اعتقاد بر این که در نوع سیاست ورزی اصولگرایان نوعی دو گانگی دیده می شود، گفت: آن چه در برخورد با چنین دیدگاه هایی لازم است برای مردم روشن شود؛ این است که نتایج اداره قبیله ای امور اجرایی و اقتصادی کشور را در دوره ای که دولتی با حمایت حداکثری اصولگرایان بر سر کار بوده است، برای مردم یادآور شویم .

شیرزاد تأکید کرد: شاید رویکردی که محبوبیت خود را در تضاد و دوگانگی می داند هنوز در میان لایه هایی از جامعه طرفدار داشته باشد اما شکوفایی اقتصادی فقط در اداره منطقی جامعه است که به ثمر می رسد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب بار دیگر شعارهای انتخاباتی اصولگرایان در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر بهبود معیشت و اقتصاد مردم را یادآور شد و افزود: این تلاش ها بیشتر جنبه جنجال آفرینی داشته و در شرایط آگاهی های توسعه یافته عموم مردم در نتیجه نهایی انتخابات و پایگاه رأی حسن روحانی نتیجه ای نخواهد گذاشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه