کد خبر: ۲۱۴۳۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
افزایش تنش در شبه جزیره کره

اخطار ترامپ به رهبر کره شمالی/ ترامپ به سوی جنگ های آخر الزمانی می رود؟!

این واکنش تند پس از اقدامات تحریک آمیز کره شمالی در جریان مراسم بزرگداشت تولد موسس کره شمالی و رژه نظامی گسترده و نشان دادن توانایی و قدرت موشکی این کشور، مطرح شده و باید دید سرنوشت این بگو و مگوها به کجا انجامیده و تا مرز انفجار و رویارویی نظامی پیش خواهد رفت؟
سرویس سیاسی خرداد: شاید یکی از مهم ترین مقولات مطرح این روزها در عرصه نظام بین المللی افزایش تنش میان آمریکا و شرکا با کره شمالی در منطقه شبه جزیره کره باشد.

به گزارش خرداد؛ تنشی که تنها به خط و نشان های همیشگی در آن بسنده نشده و نوعی جدال لفظی رو در رو نیز شکل گرفته و بیش از هر زمان دیگری اعضای دولت تازه آمریکا را به اظهار نظرهای خصمانه و تهدید آمیز واداشته و در مقابل در پیونگ یانگ هم واکنش ها تند و عجیب بوده تا آنجا که حتی مجری های تلویزیونی با لباس نظامی اخبار خواندند، دال بر اینکه کره شمالی آماده جنگ می شود.

روز گذشته مایک پنس معاون اول ترامپ که به سئول سفر کرده در اظهاراتی تهدید آمیز خطاب به مقامات کره شمالی گفت که همه گزینه ها روی میز است و زمان صبر استراتژیک به پایان رسیده است، حال دونالد ترامپ هم پیرو این اظهارات در مراسم عید پاک در کاخ سفید خطاب به رهبر کره شمالی گفت: مراقب رفتارت باش!

خبرگزاری فرانسه در همین رابطه گزارش داد که رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه پس از آغاز مراسم عید پاک در کنار همسرش در کاخ سفید در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران شبکه خبری سی.ان.ان که پرسید، آیا پیامی برای کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دارید، گفت: مودب باش و رفتارت را اصلاح کن!

این واکنش تند پس از اقدامات تحریک آمیز کره شمالی در جریان مراسم بزرگداشت تولد موسس کره شمالی و رژه نظامی گسترده و نشان دادن توانایی و قدرت موشکی این کشور، مطرح شده و باید دید سرنوشت این بگو و مگوها به کجا انجامیده و تا مرز انفجار و رویارویی نظامی پیش خواهد رفت؟

به خصوص که ترامپ نشان داده که اهل اقدامات ناگهانی و غیر منتظره است و به علت بحران های داخلی بدش نمی آید که با تنش آفرینی بیرونی افکار عمومی را منحرف و در صورت رویارویی نظامی پشت خود بسیج کند، به خصوص که علاوه بر پرونده ارتباط دولت مردان با مقامات روسی، آخرین نظر سنجی ها نیز از کاهش دو چندان محبوبیت وی خبر می دهد و در آخرین نظر سنجی موسسه گالوپ تنها 45 درصد از رای دهندگان حامی ترامپ معتقدند که او به وعده های انتخاباتی خود عمل کرده! آماری که در ماه گذشته 62 درصد بود و نشان دهنده آنست که ناکامی های ترامپ در عرصه سیاست داخلی فشار مضاعفی را روی او متمرکز کرده است.

ترامپی که در یک فضای دو قطبی شدید به کاخ سفید راه یافت و منتقدان پر و پا قرص خود را دارد و برای مواجهه با آنان روی رای دهندگان به خود حساب ویژه ای باز کرده و اکنون آمار نشان می دهد که آنان نیز از عملکردهای وی در عمل به وعده های انتخاباتی راضی نیستند.

حمله به سوریه نشان داد که ترامپ روی تنش آفریی بیرونی برای عبور از این بحران های داخلی حساب ویژه ای باز کرده اما نکته آنجاست که کره شمالی هم سوریه نیست و با توجه به قدرت اتمی خود اهرم مهم بازدارنده ای دارد و از طرف دیگر هر گونه تنش در شبه جزیره کره می تواند شرکای استراتژیک آمریکا را با بحران جدی روبرو کند و البته در این میان نقش و جایگاه چین را نیز نباید به فراموشی سپرد.

حال باید دید آیا ترامپ آنگونه که برخی می گویند آماده و مستعد ایجاد جنگ های آخر الزمانی و بحران آفرینی های بزرگ هست؟!غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
1
3
خدا لعنت کند این کیم را ببین چه بساطی برای ملت فقیرش درست کرده بجای رسیدگی به رفاه مردمش برای جهان شاخه شونه میکشد آخر سر هم آمریکا میترکونتش و بلای جدیدی برای مردمش نازل میشود
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
عزیزم اگر بمب اتم نداشت تا حالا مثل سوریه و یمن وعراق ولیبی
نامودش کرده بودن
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه