کد خبر: ۲۱۴۶۷۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶

نعل وارونه رویاپرداز امپراطوری عثمانی علیه ایران

اردوغانی که رویاهای بزرگ در سر دارد اما نشان داده که در تحقق رویاهای خام و دور و درازش برای پیش قراولی در منطقه و بازی کردن نقش سردار فاتح ترک، ره به جایی نبرده و جز افزودن بر دردهای مردم ترکیه و سوریه و عراق کامروایی نداشته است.
سرویس سیاسی خرداد: پس از آنکه ترکیه در صحنه میدانی جنگ سوریه با ناکامی روبرو شده و قافیه را به ایران و روسیه باخت و در ماجرای کودتای ناکام، شرکای استراتژیک پشت اردوغان را خالی کردند، شاهد فروکاهش اظهارات گستخانه و ضد ایرانی اردوغان بودیم اما چند صباحی است که مجددا مقامات ترک، جسته و گریخته علیه ایران به موضع گیری می پردازند.

به گزارش خرداد؛این اظهارات ضد ایرانی از کنفرانس امنیتی مونیخ دوباره آغاز شد و در سفر اردوغان به بحرین تکرار شد و واکنش هایی در پی داشت، حال که اردوغان توانسته آرزوی دیرین خود را محقق کرده و در رفراندوم قانون اساسی پیروز شود و به نوعی قدرت خود را در فضای داخلی بسط و تحکیم بخشد، دوباره اردوغان از خود بیخود شده و بی محابا می تازد.

رفراندومی که البته ناظران مستقل نسبت به صحت آن شک و تردید فراوان دارند و ناظران اتحادیه اروپا با صراحت اعلام کرده اند که 2.5 میلیون از آرای این انتخابات مخدوش و محل تردید است، انتخاباتی که در شرایط مساوی و منصفانه ای نیز برگزار نشد و با همه این اوصاف اختلاف بسیار اندک و میلیمتری بود.

اردوغان پس از پیروزی در رفراندوم از همه پرسی برای اعدام و پیوستن به اتحادیه اروپا می گوید و برای اروپا و دولتمردان اروپایی خط و نشان می کشد و حالا به سراغ ایران هم آمده و در اظهارات خصمانه تازه خود در گفت و گو با شبکه الجزیره مدعی شده است: ایران سیاستهای گسترش و توسعه طلبانه فارسی را سرلوحه کار خود قرار داده است که این مسئله ما را می آزارد.
اردوغان افزود: آنچه در عراق رخ می دهد ما را ناراحت می کند، اما با آن بر اساس قومیت و مذهب برخورد نمی کنیم.
وی درباره سوریه نیز گفت: آنچه که اکنون در حال رخ دادن است تکه تکه شدن سوریه است و هیچ کس اهمیتی به وحدت سوریه نمی دهد.

این ادعای وی در خصوص آنکه ایران به دنبال احیای امپراطوری فارسی است و به دنبال تفرقه مذهبی، در حالیست که همگان می دانند اردوغان رویای احیای امپراطوری عثمانی را می بیند و علاوه بر ماجراجویی های وی در منطقه و به آشوب کشیدن سوریه، شواهد و قرائن بسیاری از همکاری و همراهی ترکیه با داعش موجود است و علاوه بر همه اینها مانورهای تبلیغاتی و کاخ سازی های اردوغان در ترکیه چیزی جز بازتولید کاریکاتوری از دوران عثمانی نیست! و منویات درونی وی را هویدا می کند

اردوغانی که رویاهای بزرگ در سر دارد اما نشان داده که در تحقق رویاهای خام و دور و درازش برای پیش قراولی در منطقه و بازی کردن نقش سردار فاتح ترک، ره به جایی نبرده و جز افزودن بر دردهای مردم ترکیه و سوریه و عراق کامروایی نداشته است.  


پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه