کد خبر: ۲۱۴۸۰۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹

ماهی گیری جالب توجه نامزد اصولگرا از تصمیم کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات!

خرداد: سیدسلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور و رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور اعلام کرده است که بر اساس نظر کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، مناظرات میان نامزدها به شکل زنده پخش نخواهد شد، این خبر واکنش علیرضا زاکانی را در پی داشته، واکنشی که یمک قلب واقعیت آشکار در آن رخ داده و این نامزد منتقد دولت از این فرصت بهره برده تا هجمه تازه ای به دولت وارد کند.

به گزارش خردادد؛ علیرضا زاکانی در بیانیه خود، تاکید کرده که این اقدام ستاد انتخابات! و وزارت کشور ناقض اصل بیطرفی است و شائبه جانبداری از دولت را آنهم بواسطه ضعف عملکردهای روحانی را دارد!

این اظهارات فرصت طلبانه و موضع گیری سریع در حالی انجام پذیرفته که از اساس ستاد انتخابات و وزارت کشور چنین تصمیمی نگرفته اند و تنها سنخگوی وزارت کشور این خبررا اعلام کرده و این تصمیم بر اساس نظر کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بوده است و گویا یا آقای زاکانی عجله داشته که بیانیه صادر کند و خبرر را درست نخوانده یا آنکه هدف خاصی داشته است.

جالب آنکه ترکیب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از اساس دولتی نیست و با حضور این چهره ها و مقامات؛
جت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور، علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما، قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس و عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما، مسئولان ستاد انتخابات کشور و نماینده ناظر شورای نگهبان و به ریاست وزیر کشور برگزار شده است.

حال اینکه این اقدام چگونه به دولت وصل می شود و بهره برداری های بعدی انجام می شود، چیزی است که زاکانی باید پاسخ آن را دهد.

در ادامه متن کامل بیانیه زاکانی را می خوانید.

«جناب آقای رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور

براساس آنچه امروز در رسانه‌ها منتشر شده برای اولین بار در دهه اخیر، مناظره‌های انتخاباتی به صورت ضبط شده خواهد بود و ستاد انتخابات کشور مانع برگزاری مناظره‌ها به صورت زنده شده است.

به نظر می‌رسد این اقدام به صورت روشن آسیب جدی به شفافیت در تببین برنامه نامزدهای انتخاباتی خواهد زد. متاسفانه با توجه به عملکرد دولت محرمانه در چهار سال گذشته در پنهانکاری و عدم شفافیت، این اقدام تبعیض دیگری به نفع نامزدهای اصلی و فرعی مورد نظر دولت رقم بزند.

بیم آن می‌رود که اصل بی‌طرفی وزارت کشور و ستاد انتخاب کشور در اتخاذ این تصمیم، فضاسازی برای نامزدی خاص در جامعه محسوب شود و مردم پس از کاندیدای پوششی با پدیده مناظرات پوششی هم مواجه شوند و نتوانند نقدهای اساسی ما به وضع موجود را کامل و بدون سانسور ببینند و بشنوند.

اینجانب به شخصه آمادگی کامل دارم در مناظره زنده تلویزیونی به تببین برنامه های انتخاباتی خود در کنار سایر نامزدها بپردازم و امیدوارم دولت محترم که مذاکرات بین المللی را نقطه قوت خود می دانست از مناظرات زنده داخلی در پیشگاه مردم کناره گیری نکند.

علیرضا زاکانی
31 فروردین 1396»


پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه