کد خبر: ۲۱۴۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
ابطحی:

دلایل عقب‎نشینی پایداری در حمایت از رئیسی/راهکار جمنا ناقص بود/عامل اختلاف در بین اصولگرایان کم نیست

خرداد:محمد جواد ابطحی، از اعضای جبهه پایداری گفت: یکی از کاندیداهای اصلی جبهه پایداری رئیسی است و در این رابطه با جمنا به توافق رسیده‎ایم، اما باید منتظر تائید صلاحیت‎ها باشیم و پس از آن به طور رسمی خبر حمایت خود را اعلام کنیم. این بدین معنا نیست که جبهه پایداری رئیسی را قبول ندارد، بلکه تنها می‎خواستیم تامل بیشتری انجام دهیم.

یک عضو جبهه پایداری درباره دلایل عقب‎نشینی جبهه پایداری در حمایت از ابراهیم رئیسی گفت: یکی از کاندیداهای اصلی جبهه پایداری رئیسی است و در این رابطه با جمنا به توافق رسیده‎ایم، اما باید منتظر تائید صلاحیت‎ها می‎ماندیم  و پس از آن به طور رسمی خبر حمایت خود را اعلام می‎کردیم و این بدین معنا نیست که جبهه پایداری رئیسی را قبول ندارد، بلکه تنها می‎خواستیم تامل بیشتری انجام دهیم.

ظهر روز چهارشنبه، کانال رسمی تلگرام جبهه پایداری انقلاب اسلامی اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو از ابراهیم رئیسی حمایت می‌کند و بیانیه جبهه در این رابطه به زودی منتشر می‎شود.

اما دقایقی پس ازانتشار، این خبر از خروجی کانال جبهه پایداری حذف شد و حجت‌الاسلام مرتضی آقا تهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به انتشار خبری درباره حمایت از کاندیداتوری حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: «جلسات پایداری به صورت مستمر برگزار می‌شود و ما هفته‌ای دو بار جلسه برگزار می‌کنیم و معتقدیم باید به اصلح رأی داد، اما هنوز گزینه ما به صورت رسمی اعلام نشده است.»

آقاتهرانی تأکید کرد:«اگربرای معرفی گزینه نهایی این جبهه قاطع شویم، بیانیه داده و اعلام حمایت می‌کنیم، لذا خبری که اخیراً منتشر شد، به صورت رسمی نبوده و استنباطی است.»

همین اتفاق یعنی اعلام حمایت از ابراهیم رئیسی و تکذیب آن از سوی جامعه روحانیت مبارز هم روی داد. در ابتدا اعلام حمایت صورت گرفت، اما بلافاصله ضمن تکذیب آن غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت که« تصمیم‌گیری نهایی تشکل متبوعش درباره حمایت ازکاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری را منوط به اعلام تایید صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان می داند.»

این دو اتفاق همزمان شائبه احتمال وجود اختلاف میان اصولگرایان در معرفی و نامزد مورد حمایت افزایش پیدا کند. 

محمد جواد ابطحی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و از اعضای جبهه پایداری در گفت‎وگو با رویداد۲۴ دربار دلایل عقب‎نشینی تشکل متبوعش در حمایت از ابراهیم رئیسی گفت: یکی از کاندیداهای اصلی جبهه پایداری آقای رئیسی است و در این رابطه با جمنا به توافق رسیده‎ایم، اما باید منتظر تائید صلاحیت‎ها می‎ماندیم  و پس از آن به طور رسمی خبر حمایت خود را اعلام می‎کردیم. این بدین معنا نیست که جبهه پایداری رئیسی را قبول ندارد، بلکه تنها می خواستیم تا تامل بیشتری انجام دهیم. خبرهایی که در رابطه با پایداری و رئیسی نشر پیدا می‎کند، شارلاتانیزم رسانه‎ای و مطبوعاتی است.

وی افزود: رئیسی شخصیت مناسبی برای انتخابات است، اما نباید برای اعلام حمایت از کاندیداهای انتخاباتی عجله به خرج داد و مناسب‎تر آن است تا پس از تائید صلاحیت‎ها نظر داد می‎شد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه جبهه پایداری در جلسات جبهه مردمی نیروهای انقلاب حضور نداشت، نظر خود در رابطه با ائتلاف را چنین بیان کرد: با وجود آنکه راهکار جمنا را ناقص می‎دانستیم، اما تلاش خود را به کار می‎بندیم تا اتحاد حفظ شود و نظر اعضای جبهه پایداری در کل براساس همین اصل است.

عضو جبهه پایداری  درباره رد صلاحیت‎ها را چنین مطرح کرد: به دوستان در گذشته که نگاه کنیم مانند زاکانی، آیت الله هاشمی و سعیدی کیا و... مشاهده می شود با وجود آنکه شخصیت‎های ارزشمندی داشتند، اما تائید صلاحیت نشدند. درباره کاندیداهای این دوره اصولگرایان احتمال رد صلاحیت داده نمی‎شود، اما باید این گمانه را در نظر داشت. در هر صورت اگر صلاحیت هر یک از نامزدها تصویب نشود، تابع قانون هستیم و از آن تخطی نمی کنیم.

ابطحی در رابطه با وجود اختلاف در بین اصولگرایان اظهار داشت: از آنجا که هوای نفسانی زیاد است، عامل اختلاف هم کم نیست. همیشه هم چنین بوده، نباید همه را یک جور نگاه کرد بالاخره زمانی که چند نفر در یک جا جمع می شوند هر کسی به شیوه خود می اندیشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه