کد خبر: ۲۱۴۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
حمله داعشی‌وار؛

تسلیم شدن مظنون حمله تروریستی شانزه‌لیـزه +انتشار عکس

خرداد: مظنون حمله تروریستی خیابان شانزه لیزه در پاریس، خودش را به پلیس بلژیک تسلیم کرد.

 

به گزارش آسوشیتدپرس ؛ نیروهای پلیس فرانسه پنجشنبه شب خانه ای را در منطقه "شِل" در شرق پاریس برای یافتن فردی به نام کریم شورفی یکی از دو عامل حملۀ تروریستی شانزلیزه جستجو کردند.

کریم شورفی 39 ساله مظنون به تیراندازی به سوی نیروهای پلیس و کشتن یکی از آنها در خیابان شانزلیره در روز سه شنبه این هفته (18 آوریل) است.پییر هنری براندیه سخنگوی وزارت کشور فرانسه در این باره به خبرگزاری آن کشور گفت: شخصی که نامش در لیست افراد تحت تعقیب امنیتی دولت بلژیک قرار گرفته بود خودش را به مرکز پلیس انتویرب در آن کشور تحویل داده است.

یادآور می شود بر اثر حمله تروریستی به نیروهای پلیس فرانسه در خیابان شانزه لیزه پاریس، یک پلیس کشته شد. نیروهای پلیس نیز در تبادل آتش فرد مهاجم را کشتند و همدست عامل حمله نیز توانست فرار کند.فرانسوا مولان دادستان پاریس نیز در جمع خبرنگاران اعلام کرد که تحقیقات همچنان ادامه دارد و هویت مهاجم مقتول مشخص شده است ولی نام وی تا تکمیل تحقیقات فاش نخواهد شد.
 
از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر کشور بلژیک گزارش داد عامل حمله تروریستی پاریس، شهروند فرانسه است.گروه تروریستی داعش این حمله را برعهده گرفت و نام فرد مهاجم را "ابو یوسف بلژیکی" اعلام کرد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه