کد خبر: ۲۱۴۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲

هشدار کاندیداها؛ مراقب باشید عامل دشمنان نشوید

خرداد: امام جمعه یزد با بیان این‌که افراد مراقب باشند دین و ایمان خود را در انتخابات نفروشند، گفت: کاندیدا مراقب باشند در انتخابات پیش‌ رو عامل دشمنان نشوند.

به گزارش ایسنا، آیت الله «محمدرضا ناصری» در خطبه‌های این هفته یکم اردیبهشت ماه شهرستان یزد با بیان این‌که افراد باید در انتخابات مراقب زبان خود و آن چه می‌گویند باشند، اظهار کرد:  افراد باید در انتخابات با علم و اعتقاد حرف بزنند تا امنیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراهم شود.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد برقراری امنیت عمومی درانتخابات، گفت: افراد باید مراقب باشند با بیان چیزهایی که نمی‌دانند، خود را گناهکار و در جامعه آشوب بپا نکنند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به مبعث رسول اکرم(ص)، افزود: دنبال کردن اهداف ائمه اطهار(ع) مهم‌ترین رسالت مومنان در جامعه اسلامی است.

ناصری احیای نعمت‌های فراموش شده خداوندی، احیای فطرت توحیدی، شکوفایی عقل‌ها و تزکیه به معنای رشد جمعی در عدالت اجتماعی را از جمله مهم‌ترین اهداف ائمه اطهار در جامعه اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مسائلی نظیر وابستگی به غرب و سکولاریسم در مسیر تکامل انسان‌های مومن و متعهد وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به ضرورت مشارکت عمومی در انتخابات، افزود: شرکت پرشور بدون تخریب و تأیید بی‌خودی مهم‌ترین رسالت سیاسی و اجتماعی اقشار مختلف جامعه است.

وی تصریح کرد: دست‌اندرکاران و کاندیدا مراقب باشند در انتخابات دین و ایمان خود را نفروشند و مثل غربی‌ها با یکدیگر برخورد نکنند.

امام جمعه یزد در ادامه با بیان این‌که رفتار انتخاباتی در جمهوری اسلامی ایران با کشورهای غربی متفاوت است، گفت: کاندیدا یادشان باشد که احترام مومنان مهم‌ترین رسالت و اولویت اول رفتار انتخاباتی در کشور است.

ناصری خطاب به کاندیدا و هواداران آن‌ها تصریح کرد: افراد مراقب باشند که در انتخابات عوامل فتنه قرار نگیرند و در کشور آشوب به پا نکنند.

شورای شهر محل فعالیت‌های سیاسی و حزبی نیست

نماینده ولی فقیه در استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود در مورد شوراهای اسلامی شهر و روستا، افزود: شورای شهر جای فعالیت‌های سیاسی، حزبی و فرقه‌ای نیست.

این مقام مسئول مدیریت شهری، ساماندهی جامعه و تدوین برنامه‌های راهبردی فرهنگ شهری را از جمله رسالت‌های اعضای شورای اسلامی شهر و روستا دانست و گفت: توسعه شهری مستلزم مدیریت مطلوب شورای شهر است.

وی در خصوص عضویت اقلیت‌های دینی در شوراهای اسلامی شهر و روستا با اشاره به سفارش امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: طبق نظر معمار کبیر انقلاب در جامعه‌ای که اکثریت مسلمان هستند اعضای شورای شهر باید از میان مسلمانان انتخاب شوند.

ناصری با بیان این‌که اقلیت‌های دینی می‌توانند خودشان شورا داشته باشند و مسائل را به مسئولان انتقال دهند، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان در این دوره با دقت و توجه بیشتری رعایت حقوق اسلامی در انتخابات را در دستور کار خود قرار داده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه