کد خبر: ۲۱۷۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
مصطفی ایزدی در گفت و گو با خرداد:

بی اخلاقی ها از زمان احمدی نژاد فراتر رفته/سیاه نمایی مطلق رئیسی و تبلیغات یخچالی قالیباف یعنی چه؟/ کار و کاسبی فرزند و داماد وزیر قانونی است/شاهد عینی از شلوار جین و تی شرت برخی معترضان گفت

آن چیزی که مشهور و مسلم است این است که هر سه کاندیدای مخالف حسن روحانی دست به دست هم دادند تا هر کدام به نحوی پروژه تخریب دولت را پوشش دهند. برای همین است که یکی خود رئیس جمهوری را نشانه می رود و دیگری وزیر او را.
سرویس سیاسی خرداد/ پریا مهرآبادی: «بدترین نوع تبلیغات انتخاباتی همین هتک حرمت ها و بی اخلاقی هایی است که از سال 88 و زمان احمدی نژاد راه افتاد اما همان موقع هم اوضاع به شدت این روزها نبود.» این را مصطفی ایزدی، فعال سیاسی اصلاح طلب به خبرنگار خرداد می گوید. به گفته او  رقیبان روحانی در سخنرانی های خود مدام از فقر مطلق حرف می زنند و اوضاع زندگی مردم را در بدترین شکل ممکن به تصویر می کشانند. درست است که مردم دارای گرفتاری های متعددی هستند اما میزان آن ها به اندازه این سیاه نمایی ها نیست یا اگر هم هست، بزرگنمایی آن ها به صلاح نیست. ایزدی معتقد است اوج بداخلاقی های سیاسی در سایت ها و فضاهای مجازی مختلف دیده می شود که یا فیلم پخش می کنند و یا استیکر ضد دولتی می سازند. در ادامه مشروح گفت و گوی این فعال اصلاح طلب و کارشناس حوزه رسانه را با «خرداد نیوز» می خوانید.

اسحاق جهانگیری امروز با اشاره به پیشرفت های کشورمان در عرصه های گوناگون از ایران به عنوان کشوری بزرگ یاد کرده که هرکسی توان اداره آن را ندارد. امروز کسانی کاندیدا شده و دولت را به باد تخریب و انتقاد می گیرند که سابقه اجرایی ندارند . این چه میزان بر اداره کشوری که در مسیر اولیه توسعه قرار دارد، تأثیرگذار خواهد بود؟

بالطبع صحبت های امروز آقای جهانگیری هم در رابطه با اظهارات و تبلیغات متفاوت کاندیداهای ریاست جمهوری بوده است. به این معنا که به نظر من او از کاندیداهایی که یک سره تخریب رقیب را در نظر دارند، سؤالی پرسیده مبنی بر این که آیا می توانید ایران را بهتر از این اداره کنید؟ خب مسلماً آن هم پاسخ می دهند که بله می توانیم و به نظر من روششان هم همانی است که قبلا دیدیم و آخر عاقبتش ما را می ترساند. آن چیزی که مشهور و مسلم است این است که هر سه کاندیدای مخالف حسن روحانی دست به دست هم دادند تا هر کدام به نحوی پروژه تخریب دولت را پوشش دهند. برای همین است که یکی خود رئیس جمهوری را نشانه می رود و دیگری وزیر او را.

در سراسر تبلیغات انتخاباتی مخالفان دولت شعارهایی دیده و شنیده می شود که در همه آن ها عملکرد 4 ساله روحانی نشانه گیری شده تا اوضاع از آن چه هست، بدتر به مردم جلوه داده شود، از فضای مجازی گرفته تا سایت ها و روزنامه های مخالف دولت نیز در این پروژه نقش دارند. چنین چیزی در فضای انتخاباتی چقدر تأثیرگذار خواهد بود؟

بدترین نوع تبلیغات انتخاباتی همین هتک حرمت ها و بی اخلاقی هایی است که از سال 88 و زمان احمدی نژاد راه افتاد اما همان موقع هم اوضاع به شدت این روزها نبود. مثلاً سال 92 هم زمان انتخابات بحث هایی بود اما الآن متأسفانه مخالفت ها از تخریب فراتر رفته و کل کشور و ملت را نشانه گیری کرده است. مثلاً آقای رئیسی در سخنرانی های خود مدام از فقر مطلق حرف می زند و اوضاع زندگی مردم را در بدترین شکل ممکن به تصویر می کشاند. درست است که مردم دارای گرفتاری های متعددی هستند اما میزان آن ها به اندازه این سیاه نمایی ها نیست یا اگر هم هست، بزرگنمایی آن ها به صلاح نیست. یا مثلاً آقای قالیباف در یکی از فیلم های تبلیغاتی خود نشان داده که فرد بازنشستی در خانه هنگام ورود نوه اش به آن جا در یخچال چیزی نداشته تا از او پذیرایی کند. بعد گفته که به من رأی دهید تا یخچالتان را پر کنم.

آن چه در خصوص فعالیت های اقتصادی فرزند وزیر آموزش و پرورش گفته می شود تا درنهایت در فضای انتخاباتی اذهان عمومی نسبت به دولت آشفته شود، تا چه اندازه ای محلی از اعراب دارد؟

خیلی نمی توان در این باره قضاوت کرد اما خود من با فرزند و داماد وزیر آموزش و پرورش اشنایی دارم و تا جایی که من می دانم؛ شرکتی تأسیس کردند تا پوشاک وارد کنند و تمام این کارها را هم از مجرای قانونی آن انجام دادند. الآن مخالفان دولت چنین مسأله ای را بهانه کردند تا بگویند وزیر آموزش و پرورش کشور غیر از کار دولتی عضو هیأت مدیره شرکت دیگری هم هست. در حالی که او قبل از این که وزیر شود به عنوان فردی بازنشسته عضو هیأت رئیسه آن شرکت بوده است. مهم ترین دلیل آن هم این است که زمان احمدی نژاد همه اصلاح طلبان را بازنشست می کردند. بنابراین تمام این حرف ها بهانه ای برای تضعیف دولت است.

استیکرهای ضد دولتی که در آن از بازیگران استفاده شده است، نشر و انتشار فیلم های اعتراض کارگران معدن استان گلستان به روحانی در فضایی اغراق آمیز را بر چه اساسی ارزیابی می کنید. درحالی که مشخص است حضور روحانی در آن جا خود خواسته و با اشراف بر اندوه و گاهاً اعتراضات کارگران صورت پذیرفته است.

بله، متأسفانه اوج بداخلاقی های سیاسی در سایت ها و فضاهای مجازی مختلف دیده می شود که یا فیلم پخش می کنند و یا استیکر ضد دولتی می سازند. در خصوص حضور روحانی در معدن یورت و اظهارات کارگران به او هم گفتنی است که اولاً آن کارگران داغ دیده بودند و حق داشتند و شخص رئیس جمهوری هم به خوبی به این حقیقت اشراف داشته است. دوماً این که یکی از شاهدان عینی به من گفت که تمام کسانی که آن جا بودند کارگر نبودند و عده ای با شلوار جین و تی شرت برای فضا سازی آن جا جمع شده بودند و این درحالی است که کارگر معدن دارای لباس مشخصی است.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۰
0
0
واقعا همین طوره زمان احمدی نژاد همه را بازنشست می کردند.ولی در این دولت نه .موردی راسراغ دارم ،در استان ما مدیرکل یکی از سازمان های عمومی غیر دولتی که چهره ای احمدی نژادی هست از ان زمان تا کنون بر کرسی نشسته و تغییر نکرده حال اگر زمان احمدی نژاد بود چه میشد؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۱
0
0
تا ببینیم که بی اخلاقی در گفتمان شما چه مفهومی داره : برید برخورد غضنفرانه روحانی رو با منتقدانش در چهار سال گذشته ببینید. واقعا روی احمدی نژاد رو سفید کرده
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه