کد خبر: ۲۱۷۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
جلال میرزایی در گفت و گو با خرداد:

اعتراض به لیست طبیعی است و خللی ایجاد نمی کند/لیست های فرعی اعتباری ندارند/از شنبه و یکشنبه حمایت جدی تری پای کار روحانی می آید/فضا دوقطبی و با پیروزی روحانی خواهد بود

بسیاری از افراد اصلاح طلب و شاخصی که تا الان سرگرم کار انتخاباتی خود برای شورای شهر تهران بودند پس از این ازاد شده و حمایت جدی خود را از حسن روحانی از دنبال می کنند و به نظر من از شنبه و یکشنبه شاهد آثار خوب حمایت آن ها خواهیم بود.
سرویس سیاسی خرداد/ پریا مهرآبادی: «با توجه به این که اصلاح طلبان از ابتدا با تکیه بر کار جمعی و تشکیلاتی حرکت انتخاباتی خود را بنا نهادند ناراحتی ها و نارضایتی هایی که نسبت به لیست شورای شهر دیده می شود، در یکی دو روز اخیر تمام می شود.» این را جلال میرزایی، نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی به خبرنگار خرداد گفت. به اعتقاد او بسیاری از افراد شاخص اصلاح طلبی که تا الان سرگرم کار انتخاباتی خود برای شورای شهر تهران بودند پس از این ازاد شده و حمایت جدی خود را از حسن روحانی دنبال می کنند. او همچنین تاکید می کند:« به نظر من از شنبه و یکشنبه شاهد آثار خوب حمایت آن ها خواهیم بود.» در ادامه گفت و گوی خرداد نیوز را با این نماینده مجلس می خوانید.


با توجه به این که هفته پایانی انتخابات حساس ترین زمان برای این پروسه سرنوشت ساز است و با در نظر داشتن هم زمانی دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر  و روستا و انتقاداتی که نسبت به لیست ارائه شده از اصلاح طلبان وجود دارد، آیا این صداهای اختلاف برانگیز به اتحاد و کار تشکیلاتی این جریان سیاسی تاثیرگذار خواهد بود؟
خیر،  درست است از روزی که لیست اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر تهران انتخاب و اعلام شد، نقدهای بسیاری بر آن وارد است اما باید بگویم که این نقدها در دو سه روز اول طبیعی است و بعد از چند روز این سر و صداها می خوابد.

چرا طبیعی؟

چون که بسیاری از افراد شاخصی که برای انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرده بودند و نامشان در لیست معرفی شده نیست و به طور طبیعی انتظار داشتند که در لیست قرار می گرفتند اما چون که از ابتدا اصلاح طلبان با تکیه بر کار جمعی و تشکیلاتی حرکت انتخاباتی خود را بنا نهادند این ناراحتی ها هم تمام می شود.

یعنی هیچ نقدی از جانب امیدی ها به لیست معرفی شده برای انتخابات شورای شهر وارد نیست ؟

نه به نظر ما سازوکار تهیه و معرفی این لیست نسبتاً دموکراتیک بوده و این نظر مجموع اصلاح طلبان است به خاطر همین این سرو صداها یکی دو روز دیگه پایان می یابد و درنهایت همه از همین لیست معرفی شده حمایت می کنند و به آن احترام می گذارند.

آیا این اختلافات اتحاد اصلاح طلبان را برای انتخابات ریاست جمهوری و حمایت یکپارچه آن ها از حسن روحانی مخدوش نمی سازد؟

نه اتفاقاً بهتر هم خواهد بود. چراکه بسیاری از افراد اصلاح طلب و شاخصی که تا الان سرگرم کار انتخاباتی خود برای شورای شهر تهران بودند پس از این ازاد شده و حمایت جدی خود را از حسن روحانی از دنبال می کنند و به نظر من از شنبه و یکشنبه شاهد آثار خوب حمایت آن ها خواهیم بود.

پس تکلیف این لیست های متعددی که خصوصا از جانب برخی رسانه ها نشر  داده می شود، چه می شود؟

نه خیلی از این لیست ها واقعیت ندارد و تلاش برخی از افراد با اهداف خاص این است که تا با اعلام آن ها فضاسازی کنند اما به طور کلی باید بگویم که هر لیستی به جز آن چه با حمایت محمدرضا عارف تهیه و اعلام شده است، مشروعیت کافی را ندارد.

بنابر آنچه ذکر شد، انتخابات ریاست جمهوری را چطور ارزیابی می کنید؟

مناظره روز گذشته در ایجاد شور و هیجان انتخاباتی در هفته آخر انتخابات سهم والایی دارد اما به نظر من آن چه از شرایط سیاسی و انتخاباتی کشور برمی آید، این است که انتخابات دو قطبی خواهد شد.
آیا این دو قطبی برای اصلاح طلبان خطرناک خواهد بود؟

نه اتفاقا روحانی در این فضا با آرای بالایی پیروز خواهد شد.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
امير
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
0
0
جمع كن بابا حق نداري با مردم اينطوري حرف بزني اعتراض ها واقعا بحقا به هيچ وجه به ليست عارف و موسوي لاري راي نميدم
احمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
0
0
روحانی در مرحله اول انشا الله شکست خواهد خورد
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه