کد خبر: ۲۱۸۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۵
تعداد نظرات: ۵ نظر

علی مطهری در حمایت از حسن روحانی بیانیه صادر کرد/ با روحانی سوئیس نمی شویم اما بی او ونزوئلا شدن منتفی نیست!

خرداد: علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای به طور رسمی از حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد.

به گزارش خرداد؛ نایب رئیس صریح الهجه مجلس، در بیانیه ای با عنوان چرا به روحانی رای می دهم در کانال تلگرامی خود نوشت:

«چرا به روحانی رأی می‌دهم؟

انتخاب اصلح در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری به دلیل عوام‌فریبی‌هایی که در رقابت‌های انتخاباتی صورت گرفته است ممکن است برای بخش کوچکی از مردم ما به‌رغم رشد اجتماعی و سیاسی که در 38 سال گذشته پیدا کرده‌اند، کمی با دشواری همراه شده باشد. نظر به درخواست‌های مکرری که از اینجانب برای اعلام‌نظر شده است، به عرض ملت بزرگ ایران می‌رساند که این بنده ضمن احترام به همه کاندیداهای ریاست جمهوری و با آگاهی از نقاط قوت هر یک، به دلایل ذیل جناب آقای روحانی را اصلح می‌دانم و به ایشان رأی می‌دهم:

1. دولت یازدهم پس از یک نابسامانی بزرگ اقتصادی، انضباط مالی در کشور ایجاد کرده و با ثبات نسبی قیمت‌ها آرامشی را در حوزه اقتصاد کشور پدید آورده است. فراموش نکنیم که آقای روحانی دولتی را تحویل گرفت که سکه را از 90 هزار تومان به بالای یک میلیون تومان رساند.

2. با توجه به توافق‌نامه برجام و تحولات منطقه خاورمیانه و ظهور هیأت‌ حاکمه جدید در آمریکا با افکار و اهداف متفاوت، ادامه ریاست جمهوری آقای روحانی به صلاح کشور است. عده‌ای ابا ندارند که برجام ابتر بماند و برای حفظ ژست انقلابیگری کشور را به جنگی ناخواسته بکشانند.

3. معمولا دولت‌ها در دوره دوم خود بهتر کار می‌کنند چون اولا دیگر نیاز به رأی مردم ندارند و مستقل‌تر و آزادتر عمل می‌کنند. ثانیا مخالفان آنها انگیزه کمتری برای تخریب دولت دارند زیرا در دوره اول، هدفشان نرسیدن آن دولت به دوره دوم است و در دوره دوم این هدف موضوعیت ندارد. علاوه بر این، تجربه‌ای که جناب آقای روحانی در این چهار سال کسب کرده‌اند سرمایه عظیمی برای چهار سال آینده است.

4. اگر کاندیدای دیگری غیر از آقای روحانی پیروز شود، بی‌توجهی به حقوق ملت و آنچه که در فصل سوم قانون اساسی آمده است، ‌از طرف برخی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و قوه قضائیه بیشتر خواهد شد. وجود این دولت مانع بسیاری از این نقض قانون‌ها است اگرچه انتظار ما از رئیس جمهور به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی بیش از اینهاست.

5. دولت، بسیاری از مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را به نقطه خوبی رسانده است. این حرکت‌ها نباید در نیمه راه متوقف شود.

6. سپردن امور اجرایی کشور به کسانی که حتی یک روز تجربه وزارت یا نمایندگی مجلس را ندارند یک ریسک است و چه بسا مسئولیت و ضمان شرعی به دنبال داشته باشد. با انتخاب آقای روحانی کشور ما از نظر رفاه مادی سوئیس نخواهد شد اما با عدم انتخاب او احتمال ونزوئلا شدن کشور منتفی نیست.

اما همان مقدار که انتخاب اصلح اهمیت دارد، میزان مشارکت مردم در آینده اقتصادی و سیاسی و امنیتی کشور مؤثر است. افرادی که فکر می‌کنند راه اصلاح بسته است و شرکت در انتخابات مفید فایده نیست، در خطا هستند. جمعه 29 اردیبهشت همه با هم پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شویم.

 24/2/96

علی مطهری»


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۵
ادریس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
8
1
مورچه چیه که کله پاچه اش چه باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
یک کلام هم از ... بشنوید.
یونس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
1
7
ادریس جان دوغت را بنوش/ درود بر مطهری آزاده
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
1
5
درودبرفرزند دانشمندبزرگ ایران حقی
که فرزند چنان عالم وفیلسوف ایران زمینی
علی دوست
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
1
3
ادریس خان یادت باشه که همین مورچه بود که حضرت سلیمان نبی را پند داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه