کد خبر: ۲۱۸۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
مصطفی درایتی در گفت وگو با خرداد:

متأسفانه رویکردهای احمدی نژادی حالت یقف ندارد/ کار صداوسیما به جایی رسیده که مردم منتظرند این رسانه چیزی بگوید تا برعکس آن عمل کنند

متأسفانه آن چه در میان این بداخلاقی های سیاسی و انتخاباتی اهمین فوق العاده ای داشته و در عین حال مورد توجه کسی هم قرار نمی گیرد، این است که فعالانی که به این روش های تخریبی متوسل می شوند، متوجه نمی شوند که این رویکردها در فرهنگ مردم باقی می ماند.
سرویس سیاسی خرداد/ پریا مهرآبادی:مصطفی درایتی در گفت وگو با خبرنگار خرداد با اشاره به رویکردهای سلبی عده ای از کاندیداهای ریاست جمهوری می گوید: «متأسفانه آن چه در میان بداخلاقی های سیاسی و انتخاباتی اهمین فوق العاده ای داشته و در عین حال مورد توجه کسی هم قرار نمی گیرد این است که فعالانی که به این روش های تخریبی متوسل می شوند، متوجه نمی شوند که این رویکردها در فرهنگ مردم باقی می ماند.» او همچنین معتقد است که صداوسیما هم امروز اصرار بر حرکت بر همین مداری دارد که این کاندیداها آن را ترسیم کرده اند. مشروح آن چه را مشاور رئیس جمهوری دولت اصلاحات به آن در گفت و گو با خرداد نیوز،تأکید کرده است، در ادامه می خوانید.

مجموع بداخلاقی ها، اهانت ها و رویکردهای تخریبی افراد در انتخابات هنوز هم دیده می شود، به نظر می رسد پایانی هم ندارد. آن ها را چطور ارزیابی می کنید؟
 
متأسفانه چندین دوره است که انتخابات مبتلا به روش ها و تبلیغات مخرب انتخاباتی کاندیداها شده است. عمده ترین مشکل در این زمینه این است که عده ای برای رسیدن به منصب سیاسی ولو با اهمیت، به روش هایی تمسک می جویند که هیچ ارزشی هم ندارد. چیزی که جای تأسف دارد این است که این رویکرد حالت یقِف هم ندارد. یعنی دوران احمدی نژاد دیدیم که عده ای با توسل به رویکردها و روش های تخریبی کارشان را جلو می بردند و امروز با گذشت آن دوران هنوز دیده می شود که هستند کسانی که به آن روش ها پایبندی خود را اعلام کنند.

این انتخابات بالاخره پایان می یابد و نتیجه آن هرچه هم که باشد، باعث ایجاد فرهنگی نا مطلوب - به دلیل هجمه ها، توهین ها و تخریب ها در مردم شده است- ، پس از آن این بهشتی که کاندیداها برای مردم متصور شده اند با این بداخلاقی ها چگونه می خواهد جمع می شود؟

متأسفانه آن چه در میان این بداخلاقی های سیاسی و انتخاباتی اهمین فوق العاده ای داشته و در عین حال مورد توجه کسی هم قرار نمی گیرد، این است که فعالانی که به این روش های تخریبی متوسل می شوند، متوجه نمی شوند که این رویکردها در فرهنگ مردم باقی می ماند. این افراد نمی دانند که این نوع تقابل ها باعث ماندگاری چه آثار زشتی در فرهنگ مردمی می شود. دیده شده که گاه دوستانی که مدعی اخلاق مداری و رفتار بر اساس چارچوب ها هستند، در این زمینه ها فقط شعار دادند و هیچ قاعده ای را به عنوان خط قرمز مناظرات رعایت نمی کنند.

این سیاه نمایی ها چه فایده ای دارد؟

این انتخابات بالاخره تمام می شود اما آن چیزی که به عنوان ماحصل کار این افراد باقی می ماند در فرهنگ مردم ماندگار می شود و باعث آثار نامطلوبی در فرهنگ کشوری می شود که مدعی اسلام است. امیدواریم این آقایان یک مقدار به خودشان بیایند و منصب را هدفی متصور نشوند که برای آن از هر وسیله ای بهره برند. البته این رفتارها مسبوق به سابقه است و امروز حامیان و طرفداران آن ها  به رقیبان خود فحاّشی می کنند. امروز اسامی که در عرصه های مختلف دیده شده، هرکدام در این مجموعه 40 ساله به شکلی دارای سابقه و کارنامه هستند، پس دیگر هیچ نیازی به ورود با شیوه تخریبی نیست.

رویکردهای جانبه دارانه صدا و سیما چه تبعاتی داشته و مردم چه واکنشی به عملکرد آن و مجموع توهین ها نشان می دهند؟
متأسفانه صداوسیما که باید دانشگاه تربیت و تعمیق فرهنگ جامعه باشد امروز جناحی شده و به استفاده از همان سبکی اصرار دارد که برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری به آن متوسل می شوند. همین باعث می شود که اعتماد مردم به رسانه ملی کم شود و صداوسیما را بنیانگذار روش های تخریبی بدانند. کار به جایی رسیده که امروز مردم سعی دارند تا درست برعکس آن چه صداوسیما بر آن تأکید می کند، عمل کنند. دلیلش هم این است که این رسانه همگانی به جای حمایت منطقی و عادلانه درست بر نقطه هایی دست می گذارد که تخریبی است. از همین جا به این رسانه عمومی اعلام می کنم که مراقب مردم به عنوان امانت و میراث کشور باشند و به دلیل از انجام کارهایی که درنهایت تأثیر تخریبی بر فرهنگ جامعه را موجب شود، دوری کند.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
هحمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
0
0
متاسفانه پررویی شما اصلاح طلبان ریاکار تمامی ندارد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
0
0
منظور از مردم یعنی خودت ، درسته؟
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه