کد خبر: ۲۱۸۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
تعداد نظرات: ۴ نظر

تحلیل جالب معاون سیاسی نهاد ریاست جمهوری درباره انصراف قالیباف و اثرات آن بر آرای انتخاباتی و چشم انداز سیاسی

خرداد: حمید ابوطالبی از زاویه تحلیلی به انصراف محمد باقر قالیباف نگریسته است.

به گزارش خرداد؛ معاون سیاسی نهاد ریاست جمهوری نوشت: آقای قالیباف "آخرین نماد سیاست ورزی ویژه" از کاندیداتوری انصراف داد؛تا رهاشدگی سرمایه اجتماعی، درشکافهای ساختگی و انشقاق و تقسیم های صوری را نبیند. حامیان وهواداران ایشان نیزکه وی را "سردار برنامه و کارنامه" می خواندند، اکنون در گیرودار این التهاب سیاسی در آستانه تصمیمی بزرگ ایستاده اند:

-گروهی ازایشان که درمیان جناح اصولگرایی کسی را هم رده وی ازمنظربرنامه وکارنامه اجرایی نمی بینند، مردد خواهند ماند که چگونه سرنوشت کشور و آرمانهای انقلابی خویش را به دست اصولگرایی بسپرند که "بی برنامه وبی کارنامه اجرایی"راهی این دیار پرمسئولیت در این شرایط خطیرشده است.

-گروه دیگر که قسمت عمده حامیان وی بوده وجذب برنامه می شوند، به برنامه وکارنامه اعتدال می پیوندند؛ تا درخصوص کشورو آینده خود، گامهای استوار بردارند.

- گروه سوم که اصولگرایان سنتی اند،به نماینده آن خط مشی -اگرانصراف ندهد- خواهندپیوست،تاحداقل امیدوار بازسازی خویش به دوراز تندروی تا۱۴۰۰ باشند.

این اقدام قابل پیش بینی، درشرائطی انجام شد که جامعه هوادار جناح مذکور، درالتهابی عمیق نسبت به توانایی رهبران خود و انشقاق اجتماعی فرورفته است. این انتخابات، تحولی مهم درسیاست ورزی بوده و حاصل آن، تغییرات وسیع درعرصه سیاست، درجناح های سیاسی است؛ این گذر بایدهشیارانه صورت پذیرد.


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۴
سردار اسعد بختیاری
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
0
0
تحلیل شما بسیار آبکی می باشد و فاقد ارزش محتوایی در سیر تحلیل است.

ولی حسن این تحلیل بسیار رقیق و سطحی و تا حدودی بچه گانه این است که ' موجبات خنده مستضعفین را فراهم نمود ه و انبساط خاطری انتخاباتی بوجود آورد.


گل من' در یک کلام طرفداران آقای قالیباف قطعا" به سید عظیم الشأن ، جناب آیت الله رئيسی رأي میدهند و از این حیث جای نگرانی نیست. این حرکت فداکارانه سبد اصولگرایان را پر میکند.


لازم به ذکر است ؛ هدف از این تاکتیک اتحاد درونی و انسجام در حوزه نیروهای انقلاب است - و قابل تقدیر و تشکر از طرف ملت شریف ایران.


تا کور شود هر آنکه نتواند دید( ان شاء الله).
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
0
0
قالیباف پیش دستی کردبه جای آنکه بعداز
۲۹ اردیبهشت باضلالت برود
قبل از۲۹اردیبهشت مثلا باشجاعت رفت تاطرفدارانش اوت شدنش رانبینند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
0
0
عجب
عزیز برادر آقایی که با هزار توپ پر آمد و حتی برای هماهنگی وزن و قافیه شعارش نحوه آرایشش و خضاب محاسنش را هم بورتر میسازد و دایم هم می گوید تا ته می ماند بعد یک دفعه انصراف میدهد برای اءتلاف نیست مشکل چیز دیگری است یا ملت را ساده لوح فرض کردی یا زبانم لال خودتان ساده لوحی می کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
0
0
من نمی‌دونم چه رازی در این نهفته است که چرا هرچی آدم مشکل داره مثل حجاریان مطرود، از روحانی حمایت می‌کنه!!!!!! بده ها....
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه