کد خبر: ۲۱۸۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
جلسه موجودیت یک شاکله جدید در اتمسفر سیاسی ایران

دفاع مطهری از روحانی و انتقاد از رئیسی در جلسه تاریخی

خرداد: اصولگرایان معتدل مدت هاست که به ادبیات سیاسی ما راهیافته و وجه تمایز میان چهره های جریان راست سنتی است که خط و مسیر خود را از تندروهای این جریان همچون جبهه پایداری یا حتی ایثارگران و اطرافیان حداد عادل و جریان هایی چون جبهه پیروان نیز جدا کرده اند.

به گزارش خرداد؛ اما این نام آشنا در نظریه های سیاسی و در اخبار رسانه ای امروز به نوعی در اتمسفر سیاسی نیز شاکله گرفته و موجودیت یافت. جالب آنکه جلسه انتخاباتی اصولگرایان معتدل حامی روحانی، همزمان شد با حمایت جریان های مقابل این طیف از اصولگرایان که به حمایت تمام قامت از ابراهیم رئیسی پرداخته اند.

اصولگرایان معتدلی که چهره ای چون ناطق نوری را می توان پدر معنوی آنان خواند و علی لاریجانی را قطب سیاسی اش که البته لاریجانی اعلام کرده از هیچ نامزدی در انتخابات حمایت نمی کند، ولی چهره های نزدیک به وی در مجلس جملگی در این اردوگاه حضور دارندو البته یار همیشه همراه لاریجانی در ادوار گذشته نیز امروز درست در مقابل این طیف ایستاده و پیشتاز حمایت از رئیسی شده است، محمدرضا باهنری که او را مرد لابی های مجلس می خواندندو اکنون دیگر با لاریجانی همراهی و همدلی ندارد.

اما بی گمان شاید مهم ترین و پر طنین ترین صدای اصولگرایان معتدل علی مطهری باشد که امروز نیز در این جلسه حضور یافت و به سخنرانی پرداخت.

در ادامه متن اظهارات مطهری را در این جلسه می خوانید.

 علی مطهری در همایش اصولگرایان حامی روحانی عنوان کرد: از این که جریان سیاسی جدیدی به نام اصولگرایان معتدل متولد می‌شود خوشحال هستم و حسن انتخاب این نام را به متولیان این جریان تبریک می‌گویم. تحولاتی که در چند سال اخیر در جریان اصولگرایی افتاد دوستان ما را مجبور کرد که راه دیگری را انتخاب کنند.

او افزود: اگر بخواهیم عوامل این قضیه را برشماریم نخست باید به سکوت در مقابل قانون‌شکنی دولت قبل اشاره کنیم. در طول ۸ سال دولت قبل متاسفانه به خاطر نگاه غلطی که بر اصل ولایت فقیه داشتند سکوت کردند. دوم برداشت غلط  آنها بود که به نام حفظ نظام فکر می کردند هر کاری باید انجام دهند. سوم نادیده گرفتن حقوق اساسی مردم است. این عوامل باعث شد که اصولگرایان نگاهی جدید داشته باشند در همین راستا اصولگرایان معتدل را تاسیس کردند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: سال‌ها بیان کردم فرقی بین اصولگرایان معتدل عاقل و اصلاح‌طلبان وجود ندارد. مساله انتخابات مهم است، دخالت در سرنوشت و پیوند دین و سیاست مسائلی است که باعث سرعت در پیروزی انقلاب ما شد. امام (ره) فرمودند دخالت دین در سیاست یک وظیفه شرعی است، مردم با شنیدن این سخنان وارد صحنه شدند به طوری که رهبران اصلی جریان انقلاب تعجب کردند. پیوند دین و سیاست را در عرصه ظهور بگذاریم، انتخابات حافظ نظام ما و ولایت فقیه و کشور است.

مطهری یادآور شد: کسانی که می‌گویند راه اصلاح بسته است و کاری نمی‌شود کرد در اشتباه هستند به چندسال اخیر نگاه کنیم می‌توانیم پی ببریم که با انتخاب درست می‌توان به راه اصلاح بازگشت. مشارکت بالا در انتخابات تاثیر زیادی در آینده اقتصادی، سیاسی و تجاری ما دارد، مشارکت بالا در امنیت کشور نقش بسزایی دارد. با بررسی که کردم جناب آقای روحانی را در میان کاندیداها اصلح می‌دانم آن هم به چند دلیل که بیان می‌کنم.

او افزود: کاندیدا باید شخصیت ریاست جمهوری را داشته باشند، برخی به گونه‌ای عمل کردند که دارای شخصیت ریاست جمهوری نیستند. باید نگاه کنیم این دولت کشور را در چه شرایطی به دست گرفت، دولت یازدهم ثبات اقتصادی را به وجود آورد.

مطهری ادمه داد: با وجود حضور هیات حاکمه جدید امریکا با افکار متفاوت مصلحت کشور ما این است که دولت روحانی ادامه پیدا کند مساله دیگر آنکه اگر دولت دیگری روی کار آید حقوق ملت در خطر خواهد افتاد.

او ادامه داد: روحانی برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی کرده و صلاح نیست زمام کشور را به دست کسی بدهیم که یک روز هم سابقه اجرایی ندارد ضمن آنکه در دولت بعد مخالفان مزاحمت کمتری ایجاد خواهند کرد زیرا تمام آنها سعی داشتند که این دولت به دور دوم کشیده نشود در حوزه بین الملل جایگاه خوبی داریم و حیف است که این حرکت نیمه راه رها شود.

مطهری تصریح کرد: باید دید کاندیدها کدام یک از وسایل مشروع استفاده کردند کدام نامشروع پیامبر فرزند شیر خوار خود را از دست داد و خورشید گرفتگی صورت گرفت همه گفتند به خاطر فوت فرزند پیامبر بوده اما پیامبر نخواست از جهالت مردم استفاده کند و مردم را در مسجد جمع کرد و گفت این موضوع هیچ ربطی به فوت فرزند من ندارد اما در این انتخابات دیدیم که برخی کاندیداها شعارهای غیر قابل اجرا گفتند و با استفاده از کلمات مقدس و روش‌های ارزشی به دنبال رسیدن به اهداف خود بودند که ان‌شاالله در ٢٩ اردیبهشت مردم ما پاسخ آنها را خواهند داد و حسن روحانی برای بار دوم رئیس جمهور خواهد شد.

غیر قابل انتشار: ۳
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
10
3
اخر هفته .....................
روووووووووووووووووووووووووو
ووووووووووووووووووووووووو
حاااااااااااااااانی رفته.
بای بایییییییییییییی حسن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
مطهری حرف بیخودی زیاد میزنه اینو همه میدونن
اميد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
سلام تتلو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
حالا که دیدی خودت بیخودی متوجه میشی و حرف مطهری ثابت شد
عليرضا
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
5
2
اگر روحاني برفرض رييس جمهور هم بشود او و طرفدارنش بايد بدانند در كشوري كه متعلق به امام زمان (عج ) هست هيچ گروه و شخصي نمي تواند اقدام عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي داشته باشند رهبر شما اگر خاتمي يا كروبي و يا ميرحسين موسوي بوده ما كاري نداريم بفرماييد شما كه اين قدر دم از آن ها مي زنيد الان چه وضعيتي دارند مو اظب باشيد كه فرد ديگري به اين ليست اضافه نشود از ما گقتن بود خود دانيد . هر حرفي زديد هر مالي از بيت المال را غصب كرديد بدانيد قيامت نزديك است و در پيشگاه محاسبه الهي بايد جوابگوي حق مردم مظلوم ايران باشيد .حق برباطل پيروز است
پاسخ ها
ايراني
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
تتلو پيشگاه يادت نره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
0
1
درست است اخر هفته مشخص میشود
حامی روحانی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
0
7
حرف بیخود رو اونی میزنه که میگه یارانه هارو زیاد میکنم اما در ادامه نمیگه با اضافه کردن یارانه ها مردم رو رسما به خاک سیاه میکشونم...
پاسخ ها
اميد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
تتلو يادش ميده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
0
0
ناشناس ديدي توهم زده بودي
شایان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
0
0
از شروع دیر هنگام بسیاری شعب اخذ رای در شهرستان ها مورد بوده ساعت 11شروع به اخذ رای کردن.مفقود شدن تعرفه ها و کم فرستادن وحتی نفرستادن تعرفه ها برای نمونه اتمام تعرفه در مشهد وآذربایجانشرقی و نفرستادن تعرفه به مناتق محروم.تبلیغ فرمانداری ها واستانداری ها برای روحانی پای صندوق رای و خرید رای برای روحانی و اجازه ورود ناظران رئیسی را تا اواسط رای گیری پای صندق رای ندادن. وبسیاری تخلفات ریز و درشت که جمع شن تاثیر گذار خواهد بود اگر خودشان بودن وما این کار ها رو میکریم میگفتن تقلب شده.اما رئیسی مظلوم تر از این حرف ها است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه