کد خبر: ۲۱۸۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
تعداد نظرات: ۱۶ نظر

نمره منفی بزرگ در کارنامه ارزشی های حامی رئیسی!

سرویس سیاسی خرداد/ امین داودی نیا:  سید ابراهیم رئیسی فارغ از کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، تولیت آستان مقدس رضوی را دارد و خواسته یا ناخواسته این انتساب انتظار رفتارورزی های اخلاق مدارانه از وی را بیش و پیش از هر کاندیدای دیگری در عرصه انتخابات می کند.

به گزارش خرداد؛ نکته آنکه خود وی نیز در اظهاراتش سعی می کند بر همین رویه تاکید و تصریح کند و به عنوان مثال در فیلم تبلیغاتی دوم خود تاکید می کند که نباید برای موسم انتخابات هر نکته ای را گفت و هر چیزی را بیان کرد و سینه من اسرار بسیاری در خود دارد که آن را بواسطه ملاحظات اخلاقی بیان نمی کنم.

از طرف دیگر سید ابراهیم رئیسی تاکید و تصریح دارد که از زمان ورود به عرصه انتخابات هیچ گاه به محل کار خود در استان قدس نرفته و حتی در جلسات نیز حضور پیدا نکرده است تا انتقاد استفاده از مقدسات بر وی وارد نباشد. هر چند که در همان فیلم تبلیغاتی چندین و چند بار از مراجعات مردمی به دفتر وی در آستان قدس و یا حضورش در محل زندگی مستمندان در این سمت و نیز حتی پارو کردن برف های صحن مقدس رضوی نمایش داده می شود و به نوعی می توان گفت چه او بخواهد و چه نخواهد این ارتباط و قرینه وجود دارد.

نکته آنکه هوادران ابراهیم رئیسی در بازتاب مناظرات انتخاباتی در شبکه های مختلف مجازی روی یک موضوع تاکید مضاعف داشتند. عملکرد اخلاق مدارانه ابراهیم رئیسی در عدم ورود به منازعات و بگو و مگوهای نامزدهای انتخابات.

حال سئوال بزرگ اینجاست که چرا این هوادران که اخلاق مداری ابراهیم رئیسی را اینچنین دو چندان بازتاب می دهند و بدان تصریح و تاکید دارند، در عملکردی بسیار سخیف و غیر اخلاق مدارانه که یادآور راه اندازی کارناوال عاشورا در دوران انتخابات ریاست جمهوری 76 برای خراب کردن چهره نامزد روحانی و سید اصلاح طلب آن روزهای انتخابات است، در حجم وسیع از شبکه های اجتماعی گرفته تا پخش دستنوشته و تبلیغات در روستاها و حاشیه های شهر در صدد القای این نکته هستند که دولت روحانی در قالب سند 2030 یونسکو به دنبال ترویج اباحی گری و فساد در مدارس و میان نونالان و دانش آموزان و کودکان و نوجوانان است.

آیا تعابیر سخیف و ادعاهای مشمئز کننده ای که در این قالب مطرح می سازند، در این دولت انجام پذیرفته و چنین فضایی بر مدارس ما حاکم بوده است؟ آیا آنان نمی دانند که این محتویات ترجمه شده از سند که به آن شاخ و برگ نیز داده شده از اساس هیچ گاه قرار نبوده اجرایی شود. چون سند یونسکو الزام آور نیست، چون مقامات ایرانی در همان جلسات تصویب سند از سوی نزدیک به دویست کشور جهان،  تاکید و تصریح کرده اند که مفادی را که با آموزه ها و مبانی دینی و فرهنگی ما همخوان نیست اجرا نمی کنند. آیا آنان این بیهیات را نمی دانند و مطلع نیستند.

طرفه آنکه اگر یک از میلیونیم این ادعاها در مدارس ایران و توسط این دولت اجرا میشد، همین برادران که امروزیادشان افتاده با این حرارت و شدت اعتراض کنند، آیا در آن زمان حیثیت برای دولت باقی گذاشته و دم فرو می بستند؟؟؟

خود آنان نیز نیک می دانند که این هیاهوی براه افتاده در واقع برآمده از هیچ از هیچ است اما منافع سیاسی و دست یابی به قدرت و حذف رقیب برایشان مقدم بر هر چیزی می شود و هدف وسیله را توجیه می کند :« نکته ای که از آموزه های سیاست ماکیاولیستی است نه آموزه های سیاست ورزی اسلامی و حتی اخلاق مدارانه غربی!»

حال البته باید از حجت الاسلام رئیسی پرسید که چگونه اجازه می دهد این رفتارهای غیر اخلاقی آنهم در این سطح بسط و ترویج یافته و ایشان که بواسطه یک نقد حسن روحانی در رابطه با عدم استفاد از جایگاه رفیع امام رضا (ع) علیه الاف التحیه و الثنا در مقولات سیاسی واکنش های بسیار نشان داده و هم در فیلم تبلیغاتی و هم در چند سخنرانی آن را رد می کندو مضاف بر آن در اولین کنش انتخاباتی حسن زوحانی را با صدور نامه ای توصیه به اخلاق ورزی در عرصه رقابت می کند ، چرا نسبت به این رفتارها واکنش نشان نمی دهد؟؟

البته همانگونه که 20 سال پیش آن خدعه کارگر نیافتاده و اثر معکوس گذاشت، اکنون به طریق اولی که مردم آگاه تر و مطلع تر هستند، اینگونه اقدامات جز تاثیر معکوس و مخرب برای اقدام کنندگان نتیجه ای در بر نخواهد داشت. 
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۱۶
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
35
8
زنده باد سید پاکیزه حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب اقای رییسی مرک و ننک بر دولت روحانی. آخر هقته روحانی رفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
پاکیزه.هههههههههههههههه؟
انقلابی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
7
22
بزرگ ترین خطای رئیسی دادن نبات تبرکی امام بود//
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
29
8
خواهشا شما از اخلاق مداری دم نزنید که این قبا با هزار دلیل برازنده شما نیست
فقط
نه بازگشت به گذشته، نه تحمل وضع موجود، تغییر به نفع مردم
رای ما سید محرومان
سید ابراهیم رییسی
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
22
6
درود بر رییسی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
0
16
آقایان یا خانم های محترم بیایید حداقل در این رقابت بزرگ ما مردم با اخلاق خوب اسلامی ایرانی با هم صحبت کنیم . چرا توهین . فرقی نمیکند به چه کسی و به چه بهانه ای . بیایید همه با هم یکبار برای همیشه بعد از گذشت چهل سال و تجربه حاکمیت دیدگاه های مختلف بر این کشور ، که اصلش جمهوری اسلامی است ما مردم بپذیریم که هر فردی یک رای دارد و قطعا خودش بیشتر از هر کسی قدر آنرا می داند . به هم احترام بگذاریم .
متین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
5
3
دوست عزیز درست تحلیل نکردی . اگر امکان داره یکی که با سواد و دانش کافی داره تحلیل کنه . مرسی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
4
1
ریسی ادم خوبی ولی مدیر خوبی نمیتونه باشه.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
2
5
بی اخلاقی آقای موحدی کرمانی در روز نماز جمعه تهران(روز رای گیری) و تهمت هایش هرگز یادمان نخواهد رفت.اینها احادیث و روایات چند صد ساله و 1400 سال پیش رو هم همینطوری تشخیص می دهند؟ وای به حال ما!
شایان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
1
2
از شروع دیر هنگام بسیاری شعب اخذ رای در شهرستان ها مورد بوده ساعت 11شروع به اخذ رای کردن.مفقود شدن تعرفه ها و کم فرستادن وحتی نفرستادن تعرفه ها برای نمونه اتمام تعرفه در مشهد وآذربایجانشرقی و نفرستادن تعرفه به مناتق محروم.تبلیغ فرمانداری ها واستانداری ها برای روحانی پای صندوق رای و خرید رای برای روحانی و اجازه ورود ناظران رئیسی را تا اواسط رای گیری پای صندق رای ندادن. وبسیاری تخلفات ریز و درشت که جمع شن تاثیر گذار خواهد بود اگر خودشان بودن وما این کار ها رو میکریم میگفتن تقلب شده.اما رئیسی مظلوم تر از این حرف ها است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱
0
0
لطفا آقای داوودی نیا با این حرفها و تحلیلتون احترام خودتان را داشته باشید لطفا یه کم ادب داشته باشید الان شما هم توهین و تهمت به سید مظلومی چون آقای رئیسی دارین.لطفا این لحن بی ادبانه خود را کنار بگذارید با این طور حرف زدن به جایی نمی رسین. خوبه میگین طرفدارها خود آقای رئیسی که بی اخلاقی نکردن هر نامزدی طرفدارانی داره که ممکن است برخی موارد رو با بزرگ نمایی نشان دهند. الله اعلم. لطفا به فکر مرگ هم باشین
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱
1
2
[جریان به اصطلاح اصلاح طلب فارغ از همه ی عیوب و مسائلش بزرگترین مشکلش اینه که منافقه و این دورویی بسیار مشهود و آشکار هست. ........ از اون طرف از سید روحانی (پروفسور اصلاحات خاتمی) یاد می کنند در حالی که میدونن این به اصطلاح سید روحانی یاغی نظام لقب گرفته. دین که ندارید حداقل آزاده باشید مثل صادق زیباکلام و نفا ق رو بذارید کنار
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱
1
1
درود بر مرد اخلاق و مدیر و مدبر واقعی جهان اسلام: سید ابراهیم رئیسی...وگرنه بنی صدر هم رای آورد ولی بعدش چی شد!!!!
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱
0
0
ملتدرانتخابات به دروغگویی اصولگرایان نه وبه صداقت اعتدال واصلاحات آری گفتند.اصولگرایان فقط شعار های ارزشی می دهند درمقام عمل اراده ای نداشته واقتدارگرا وتمامیت خواه هستند.
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۱
0
0
اگر ریسی مظلوم پس... هم به خاطر سیادتش مظلوم بود البته هنگام تبلیغات اگر مانند پاپ پای اورا چند سال پیش می شست اون اخلاق بود
علي
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
0
0
توصيه من به اقاي روحاني و طرفدارانش اين است كه به خودتان مغرور نشويد . تا جايي كه من ئميدانم انتخاب مردم بر مبناي اصلح نبود.... . با وجود بدعهدي هايي كه از روحاني ديدند اما اقاي روحاني برايشان بهتر از كسي بود كه سابقه مديريتي خوبي نداشت .
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه