کد خبر: ۲۱۸۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

فینال رئیسی و روحانی در مشهد

سرویس سیاسی خرداد: در ستاد روحانی در تب و تاب شرایط انتخابات و سرنوشت آن بودیم و آخرین فعالیت ها را به انجام می رساندیم، چهار سال پیش کمی کمتر در یک روز چهارشنبه  دو روز مانده به انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری.

به گزارش خرداد؛ آرای روحانی خیزش خوبی یافته و از ابتدای هفته سونامی وار جلو آمده بود اما هنوز کم تر کسی از ما باور داشت که در همان مرحله اول با وجود تعدد نامزدها، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک، شنبه رئیس جمهوری منتخب ایران نام می گیرد.

زمان تبلیغات رو به پایان بود و روحانی در آخرین غروب تبلیغات به مشهد رفته بود، ریسک بزرگی که جز از چون روحانی بر نمی آمد. مشهد دو نامزد در انتخابات داشت، سعید جلیلی و محمد باقر قالیباف، دو رقیب اصلی روحانی بودند و بومی مشهد و اینکه در روز پایانی به مشهد سفر کنی و خود را در معرض حضور مردم قرار دهی شجاعت و جسارت می خواست.

استقبال در مازندران روز گذشته خوب گزارش شده بود و حال همه منتظر بودیم تا مشهد را ببینیم، تماس ها که برقرار شد، اخبار رسیده باور نکردنی بود، فرد آن سوی گوشی از فرط هیجان منقطع سخن می گفت اما صدایش در میان هیاهو می رسید، گفت آقا تمام است، مشهدی ها غوغا کردند، استقبال بی نظیر و صد هزار نفری است، در خانه حریف بردیم .... تلفن قطع شد و پس فردا ما بردیم...

4 سال از آن روزها گذشته بازهم دو کاندیدای مشهدی مقابل روحانی سمنانی قرار گرفتند، تخریب و هجمه ها به روحانی قابل قیاس با آن زمان و ادوار نیست، روحانی این بار در کنار نام نامزد مشهدی عنوان تولیت آستان قدس رضوی را هم می بیند که ناگفته جایگاه آن در خراسان رضوی مشهود است، این بار انتخابات چند قطبی هم نیست و دو قطبی تمام عیار شده است اما بازهم شیخ دیپلمات آخرین روز را برای مشهد در نظر گرفته، بازهم میخواهد آنجا و در زمین حریف پیروزی را قبل از انتخابات به رخ کشیده و مهر اختتام را پیش از موعد بر پرونده رقیب بزند.

بازهم باید اذعان کرد که اعتماد به نفس روحانی مثال زدنی است، او اهل عقب نشینی و واگذاشتن صحنه به رقیب نیست، رئیسی هم جالب آنکه در همان روز و در همان ساعت قرار است در گوشه ای دیگر از مشهد میتینگ انتخاباتی داشته باشد و البته گفته که برای جذابیت آخرین همایش ناگفته هایی نیز خواهد داشت اما پیش بازی را هم به نوعی روحانی برده اویی که توانست تابوی برگزاری کنسرت در مشهد را هم با طنین صدای دوباره ایران در ورزشگاه تختی بشکند

حالا و در این دقایق و آنهم به فاصله چند کیلومتر  مشخص خواهد شد که کدامین طیف و جریان در دو قطبی اصلاح طلبان و اصولگرایان پیروز انتخابات است، مشهدی ها نشان خواهند داد که نگاه ملی مقدم بر هر گزاره و گزینه ای است. تصاویر خیلی زود نشان خواهد داد که چه طیف و جریانی پیروز دوئل رو در رو در مشهد الرضا خواهند بود.   
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
6
2
اخر هفته. روحانی رفته
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه