کد خبر: ۲۱۸۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
برای نخستین بار،

جوان ایرانی-کانادایی پشت فرمان خودروی فرمول 1 رنو +تصویـر

خرداد:برای نخستین بار خودروی فرمول 1 این فصل رنو را در پیست بارسلونا یک راننده ایرانی – کانادایی تیم رنو، تست خواهد کرد.

تست خودروی فرمول1 رنو توسط یک ایرانی

به گزارش ایلنا، نیکولاس لطیفی 21 ساله، راننده تست تیم فرمول 1 رنو در جریان توسعه و بهبود تایرهای پیرلی برای فصل 2018 این مسابقات که توسط تیم رنو طی دو روز در پیست کاتالونیای اسپانیا برگزار خواهد شد برای نخستین بار طعم راندن نسل جدید خودروهای فرمول یک را خواهد چشید. جولین پالمر در روز نخست و لطفی در روز دوم پشت خودروی RS17 رنو خواهند  نشست.

لطیفی سال گذشته به عنوان راننده تست به این تیم فرانسوی پیوست و اردیبهشت گذشته در پیست سیلورستون انگلیس برای نخستین بار، رانندگی با خودرو فرمول یک را تجربه کرد.

19397_674

این راننده هم اکنون با تیم DAMS Renault در رقابت های F2  حضور دارد. او در مسابقه آخرش که در پیست کاتالونیای بارسلونا برگزار شد این شانس را داشت که نخستین پیروزی اش را در این مسابقات جش بگیرد، اما با اشتباهش در اواخر مسابقه به رده سوم قناعت کرد. لطیفی پیش تر در رقابت های F3 ایتالیا،F3 اروپا و فرمول رنو 3.55 حضور داشت.

پدر او در اواسط دهه 60 و در 15 سالگی ایران را به مقصد کانادا ترک کرد و پس از آن این راننده که ملیت کانادایی دارد در آن کشور به دنیا آمد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه