کد خبر: ۲۱۸۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸

فرزند آیت الله هاشمی پس از انداختن رای خود چه گفت؟

خرداد: هاشمی تاکید کرد: انتخابات امسال نسبت به گذشته بسیار پرشورتر و شلوغ‌تر بود و درصد مشارکت مردم در این دوره بسیار بالاست.
 
به گزارش ایلنا، محسن هاشمی پس از انداختن رای خود داخل صندوق  گفت: انتخابات امسال نسبت به گذشته بسیار پرشورتر و شلوغ‌تر بود و درصد مشارکت مردم در این دوره بسیار بالاست.
 
او افزود: به تمام کسانی که تصمیم به مشارکت ندارند توصیه می‌کنم که در انتخابات شرکت کنند چرا که انتخابات کم هزینه‌ترین مسیر برای انتخاب در کشور است خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی این امکان را در اختیار مردم قرار داده تا هر چهارسال یکبار سرنوشت خود را با انتخابات رقم بزنند و براساس آیه ان الله لایغیر بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم همه وظیفه داریم در انتخابات شرکت کنیم.
 
محسن هاشمی تاکید کرد: در انتخابات این دوره دو تفکر غالب سیاسی روبروی هم قرار گرفتند و حرف‌های زیادی زده شد و سیمای جمهوری هم وقت مناسبی گذاشت تا همه بتوانند حرف‌هایشان را بزنند همچنین سخنرانی‌ها و مراسم‌های مختلفی در طول انتخابات برگزار شد. چه در زمان ثبت نام چه در زمان تایید صلاحیت‌ها و چه در زمان تبلیغات و مناظرات بسیار خوب عمل شده و خوشبختانه انتخابات به آرامی در حال برگزاری است و جا دارد از دولت آقای روحانی و مسئولان انتخابات در وزارت کشور، نیروهای انتظامی و امنیتی و همه کسانی که در برگزاری انتخابات تلاش کردند، تشکر شود.
 
هاشمی یادآور شد: کاندیداها نیز درخشیدند و حرف‌هایشان را زدند و گرچه حرف‌های غیراصولی هم در این میان زده شد و تخریب‌هایی صورت گرفت اما این موارد در انتخابات طبیعی است آنچه مهم است این است که همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند نتیجه انتخابات هر چه باشد برنده اصلی مردم هستند و طرف مقابل باید تمکین کند و اجازه دهد نظراتش را به اجرا در بیاورند این حضور مردم مهم است و من از همه می‌خواهم اجازه دهند آن کسی که در کشور برنده شده نظراتش را در کشور پیاده کند.
 
او افزود: به نظرم اگر آقای روحانی با رای بالایی برنده این رقابت شود قولی را که در برنامه‌های تبلیغاتی به مردم داده که دیگر تحریم‌های غیر هسته‌ای را نیز بردارد می‌تواند عملی کند اگر آقای روحانی بتواند این کار را انجام دهد همه بندهایی که از طریق استکبار جهانی به پای اقتصاد ایران زده شده بود باز می‌شود و با پایین آمدن تورم و بهره‌های بانکی، سرمایه‌ها به سمت تولید و اشتغال می‌رود و نتیجه شغل نیز رفاه است ماهم نتیجه‌ای که می‌خواهیم از جمهوری اسلامی بگیریم رفاه است و از این طریق الگویی می‌شویم برای جهانیان که نظام ولایی جمهوری اسلامی را بپذیرند.
 
هاشمی درباره عملکرد روحانی گفت: با توجه به همه موانعی که برای او ایجاد می‌کردند چه در داخل کشور رقبای ایشان و چه در خارج از کشور دشمنان جمهوری اسلامی اما آقای روحانی با رفع تحریم‌های هسته‌ای پایین آوردن نرخ تورم و با ایجاد فضای آزاد به ویژه در فضای مجازی شرایطی را ایجاد کرد که همه توانستند به راحتی از آن استفاده کنند و در بخش کشاورزی و بهداشت و درمان عملکرد قابل ستایشی داشت و باید از تیم او تشکر کرد در بعضی از جاها این امکان وجود نداشت چرا که در صنعت و اقتصاد نمی‌توان به یکباره تغییر ایجاد کرد چراکه آنها در یک رقابت سخت جهانی قرار دارند و باید تولیدات قابل صادراتی داشته باشند.
 
او درباره تشتت لیست‌ها در اصلاح‌طلبان گفت: بعید نیست این تشتت ضربه وارد کند اما مردم در حد انتخابات وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا کردند و این را فهمیدند که اگر  به لیستی رای ندهند همه کرسی‌های شورا به دست نمی‌آید رفتن یک یا دو و یا حتی ده نفر از یک لیست به شورا مشکلی را حل نمی‌کند همانطور که در شورای گذشته حل نکرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه