کد خبر: ۲۳۰۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱

رسول دیناروند: هیچ کمبود دارویی پایدار نیست!

خرداد: رییس سازمان غذا و دارو گفت: در طی ۴ سال اخیر کمبود دارو در داروخانه‌ها از ۳۰۰ قلم به ۳۰ مورد رسیده است.
 
رسول دیناروند گفت: در حال حاضر با کمبود ۳۰ الی ۴۰ قلم دارو در کشور، روبرو هستیم که از طریق سامانه ۱۴۹۰ از نوع این دارو‌ها مطلع می‌شویم.
 
وی افزود: وضعیت تأمین دارو در کشور، نسبت به ۴ سال گذشته تفاوت چشمگیری داشته و از کمبود ۳۰۰ قلم دارو، به ۳۰ قلم رسیده است. براساس آمار‌های موجود، اوضاع تأمین دارو‌های نایاب بهبود یافته است.
 
رییس سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر نمی‌توان به طور دقیق اسامی دارو‌های موردنیاز را اعلام کرد چرا که کمبود‌ها ثابت و مختص به دارو‌های خاص نیست و در مواقعی هم شاهد نبودن یک داروی معمولی در داروخانه‌ها بوده ایم.
 
وی بیان کرد: هیچ کمبود دارویی پایدار نیست و سازمان غذا و دارو تلاش می‌کند درقبال تقاضای مردم، ظرف ۴ الی ۵ هفته، نبود دارو‌های مورد نیاز را جبران کرده و روند تهیه آن را کاهش دهد.
 
دیناروند گفت: بیماری‌های صعب العلاج از جمله هموفیلی، تالاسمی، سرطان، ام اس و برخی از بیماری‌های نادر و متابولیک از حمایت دارویی سازمان غذا و دارو به نسبت متفاوتی برخودار می‌شوند براین اساس برخی از بیماری‌ها که تعاریف معنادار و درمان دارویی دارند از اهمیت بیشتری نسبت به برخی بیماری‌های بی معنا و بی درمان دارویی برخودار هستند.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
0
0
طرح سلامت و بیمه همگانی خوب است، منتها بایست مراکز دولتی-عمومی طب و داروخانه تحت پوشش باشند، و نه مطب و داروخانه های خصوصی که موجب فساد نشود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه