کد خبر: ۲۳۰۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵

وجود 12 هزار واحد مسکن مهر خالی در هشتگرد

خرداد: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: 12 هزار واحد مسکن مهر خالی در هشتگرد وجود دارد.

به‌ گزارش خرداد از ایسنا، اسماعیل خلیلی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان، وجود واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی در البرز را یکی از مشکلات بخش تعاون استان اعلام کرد و گفت: درحال حاضر 12 هزار واحد مسکن مهر درهشتگرد وجود دارد که اصلا متقاضی ندارند. برای بسیاری از متقاضیان پرداخت مابقی سهمشان برای دریافت واحد مسکونیشان صرفه مالی ندارد و همین امر باعث شده تعداد زیادی واحد مسکن مهر در استان خالی بماند.

وی افزود: بدون شک خالی ماندن واحدهای مسکن مهرعلاوه بر زیان مادی، باعث آسیب و تخریب این واحدها می‌شود.

خلیلی عنوان کرد: درحال حاضر 3500 تعاونی در استان وجود دارد. 1200 مورد از این تعاونی‌ها طی بررسی‌های انجام شده غیرفعال هستند و اقدامات لازم جهت انحلال آنها در حال انجام است. در حال حاضر بخش تعاون از درآمدهای اقتصادی تنها 6 درصد را از آن خود کرده این درحالی است که این سهم تا چند سال آینده باید به 25 درصد برسد. برای تحقق این هدف باید زمینه لازم برای آموزش اعضای تعاونی‌ها و پژوهش در این بخش بیش از پیش مهیا شود. درحال حاضربخش تعاون نه تنها درالبرز بلکه در تمام کشور با مشکلاتی مواجه است که باید با مدیریت و برنامه ریزی مناسب رفع شوند.

مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان در ادامه صحبتهایش به وجود 10 هزار پرونده در حوزه روابط کار در استان اشاره کرد وگفت: در رسیدگی به این پرونده ها اصل سازش حاکم است. تلاش می شود دقت، سرعت و عدالت در رسیدگی به این پرونده ها لحاظ شود تا نه کارگران و نه کارفرمایان متضرر شوند.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر رسیدگی به پرونده های روابط کار در استان بین 15 تا 22 روز زمان می برد که در مقایسه با سالهای گذشته به میزان قابل توجهی کاهش داشته است.

وی افزود: در حال حاضر 32 هزارکد کارگاهی در استان تعریف شده و در مجموع 350 هزارکارگر نیزتحت پوشش بیمه قرار دارند. در مجموع 20 بارزس کار در استان در حوزه روابط کار انجام وظیفه می کنند که تعدادشان جوابگوی جمعیت کارگری استان است. طبق استانداردها برای هر 20 هزار کارگر یک بازرس نیازاست که این استاندارد در استان رعایت می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه