کد خبر: ۲۳۱۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۶
تعداد نظرات: ۱ نظر

درس بانوان اصلاح طلب برای رجل سیاسی!

سرویس سیاسی خرداد: مجمع زنان اصلاح طلب اولین کنگره خود را برگزار و شورای مرکزی خود را برگزید، مجموعه ای که سال های سال از فعالیت آن می گذرد و اکنون درقالب یک حزب رسمی دوران حیات تازه سیاسی خود را آغاز کرده است. 

به گزارش خرداد؛ نکته جالب توجه در خصوص این حزب تازه تاسیس و شورای مرکزی آن که شاید برای بسیاری از سیاسیون ما و دولت مردان، درس آموزه و شایسته توجه است، گزینش و ترکیب و چینش اعضای شورای مرکزی این حزب است. 

زنانی که این روزها بابت عدم حضور یک وزیر زن از میان آنان در کابینه، منتقد رویکرد دولت در این زمینه هستند، در بند شعاردهی نمانده و  آستین ها را بالا زده و به هنگامی که شورای مرکزی حزب خود را تشکیل دادند، بی عافیت طلبی و ملاحظه کاری های مرسوم و دست و پاگیر، دست به گزینش متنوع و فراگیر و متکثر زده و تجربه را در کنار جوان گرایی نشان دادند، از توجه صرف به عناوین و مسئولیت ها و نام های بزرگ گذر کرده و چهره های مطرح را در کنار کنش گران مستعد و توانمند نشانده و ترکیبی متجانس و جالب توجه را برای شورای مرکزی مجمع زنان اصلاح طلب برگزیدند. 

نگفتند که برای آغازین گام، حتما می بایست مدیر باشی و چندین و چند پست و سمت را در کارنامه مدیریتی رج و ردیف کرده باشی تا نگاهت کنند  و وقعی به تو نهند! که این سیکل باطل و چرخه معیوب است که در گام اول مدیریتی تو باید مدیر می بودی! کاری که مدعیان قدر قدرت دولتی و رجل سیاسی از حل آن بازمانده اند و زنان اصلاح طلب از آن گذر کرده اند. 

باید به این چینش و حسن سلیقه و تعامل و مدارا و تکثر گرایی و همنوایی و همدلی و ژرف نگری و عدم ماندن در ساختارهای منسوخ، درود فرستاد و از زنان اصلاح طلب تقدیر کرد که شرایط زمانه و لزوم تغییر و تحولات و باز کردن فضا برای کنش فعالان مستعد و توانمند را گشوده اند، باشد که دولت مردان به این مهم باورمند شده و بر همین مدار گام بردارند.  
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
0
0
درود بر زنان اصلاح طلب امیدی به روحانی نداشته باسید در نیوز مانیتور پایگاه تحلیلی خبری خرداد وجود ندارد کینه توزی تا کجا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه