کد خبر: ۲۳۱۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹

سطح ترازآب خزر تا سال 2020 میلادی 42سانتیمتر افزایش می یابد

خرداد: معاون محیط زیست طبیعی اداره کل محیط زیست استان گلستان گفت: براساس آخرین مطالعات مرکز تحقیقات دریای خزر، افزایش سطح تراز آبی این دریا آغاز شده و از سال 2017 تا سال 2020 میلادی شاهد 42 سانتیمتر افزایش سطح تراز آبی آن خواهیم بود.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، سید 'مجتبی حسینی' عصر امروز به مناسبت روز دریای خزر در جمع خبرنگاران افزود: بحث آلودگی دریای خزر مساله ای مهم بوده که راه اندازی کامل تصفیه خانه های فاضلاب در شهرهای ساحلی و مدیریت پسماندها در مناطق همجوار دریا به کاهش این آسیب کمک می کند.
به گفته وی؛ اگر سیمای سرزمین در مناطق حاشیه ای دریا عاری از آلودگی و پسماند باشد محیط زیبایی را در سواحل شاهد خواهیم بود که دراقتصاد جوامع محلی موثر بوده و همچنین توسعه استان و کاهش فقر را در پی دارد.
به گزارش ایرنا، خزر بزرگترین دریاچه‌ جهان بوده و این دریاچه از نظر تنوع زیستی حدود 400 گونه آبزی دارد که ماهیان خاویاری از مهمترین آنها به شمار می رود.
علاوه بر منابع زنده، از نظر ذخایر نفت و گاز موجود در ساحل و زیربستر این دریا پس از خلیج فارس و سیبری مقام سوم را به خود اختصاص داده است. 
دریای خزر یکی از ظرفیت های حیاتی ایجاد هزاران فرصت شغلی برای ساکنان این منطقه و مناطق همجوار بوده و منبع اصلی درآمد آنها محسوب می ‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه