کد خبر: ۲۳۳۰۴۲
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
خسروی‌نژاد:

بخشنامه وزارت ورزش درباره MMA نمی‌تواند شامل همه ورزشکاران باشد

یک کارشناس حقوقی و مربی سابق تیم ملی جودوی ایران معتقد است بخشنامه صادر شده از سوی محمدرضا داورزنی در ممنوعیت حضور ورزشکاران ایرانی در رشته MMA تنها می‌تواند شامل حال ورزشکاران ۴ فدراسیون ورزشی مورد خطاب در این بخشنامه باشد نه کلیه ورزشکاران.
خرداد:یک کارشناس حقوقی و مربی سابق تیم ملی جودوی ایران معتقد است بخشنامه صادر شده از سوی محمدرضا داورزنی در ممنوعیت حضور ورزشکاران ایرانی در رشته MMA تنها می‌تواند شامل حال ورزشکاران ۴ فدراسیون ورزشی مورد خطاب در این بخشنامه باشد نه کلیه ورزشکاران.

به گززارش خرداد ،مسعود خسروی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بخشنامه محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش جوانان خطاب به چهار فدراسیون ووشو، تکواندو، ورزش‌های رزمی و کاراته مبنی بر ممنوعیت و برخورد با حضور ورزشکاران ایران در رشته رزمی MMA اظهار کرد: این نامه خطاب به چهار فدراسیون ورزشی است و قید کلمه ممنوعیت برای حضور همه ورزشکاران ایرانی در بخشنامه مربوطه غلط است و تنها با توجه به رونوشت نامه و ارسال به چهار فدراسیون ورزشی تنها مختص به ورزشکاران این رشته‌ها می‌تواند باشد نه کلیه ورزشکاران ایران. با این بخشنامه مثلا کشتی‌گیران، جودوکاران و یا بوکسورها و به طور کلی دیگر ورزشکاران زیر نظر سایر فدراسیون‌های ورزشی غیر از فدراسیون‌های مذکور در بخشنامه می‌توانند در مسابقات MMA شرکت کنند و ممنوعیتی شامل حالشان نمی‌شود.

جودوکار سابق تیم ملی و از مربیان این رشته افزود: با توجه به صدور این بخشنامه در صورتی که ورزشکارانی غیر از چهار فدراسیون فوق در رقابت‌های MMA شرکت کنند و آنگاه از سوی وزارت ورزش جوانان محروم شوند کاری غیرقانونی و خلاف مقررات است.

وی با بیان اینکه این بخشنامه غیرمنطقی و به دور از اصول ورزش حرفه ای در جهان است، گفت: مسوولان معاونت قهرمانی وزارت ورزش می‌توانستند بسیار بهتر از این و منطقی‌تر با این موضوع برخورد کنند. اینکه یک ورزشکار به صورت شخصی و بدون هیچ حمایتی از سوی مسوولان ورزش در رقابت‌های MMA شرکت می‌کند و حتی باعث اهتزاز پرچم پرافتخار ایران و بسط فرهنگ ایرانی اسلامی ما می شود نه تنها خلاف قانون و مقررات نیست بلکه به سود ورزش ایران است. مسوولان نباید مانع این کار شوند چرا که این ورزش نیز همانند بسیاری از رشته‌های دیگر طرفداران زیادی در سطح جهان دارد و از قوانین مشخص برخوردار است. مسوولان وزارت ورزش می‌توانستند در این بخشنامه قید کنند اگر ورزشکاری در این رشته شرکت کند، هیچ مسئولیتی متوجه وزارت ورزش و جوانان نیست.

این کارشناس حقوقی با بیان اینکه این بخشنامه به همین دلایل با مشکلات حقوقی مواجه است، گفت: مطمئناً اجرای این بخشنامه با توجه به مفاد آن و اینکه تنها چهار فدراسیون ورزشی مخاطب وزارت ورزش جوانان قرار گرفته‌اند نمی‌تواند مانع حضور ورزشکارانی غیر از این ۴ فدراسیون باشد. به اعتقاد من از آنجا که پیش از این برخی از ورزشکاران نوجوان در رقابت‌های MMA شرکت کردند و این موضوع بازتاب خبری منفی داشته وزارت ورزش به خاطر جلوگیری از اینگونه مسائل این بخشنامه را صادر کرده است در صورتی که می‌توان با روشی درست و منطقی بهترین تصمیم را که به سود ورزش ایران و ورزشکاران‌مان باشد اتخاذ کرد.

خسروی‌نژاد در پایان با بیان اینکه رسیدگی خوب به ورزشکاران مخصوصاً به لحاظ مالی می‌تواند نقش بسیار مهمی در جلوگیری از کوچ کردن آنها به رشته‌های دیگر داشته باشد، گفت: امیدوارم مسوولان وزارت ورزش و جوانان بیش از اینها به ورزشکاران حرفه ای توجه کنند تا آنها خیالی بابت حضور در رشته‌های خارجی که به لحاظ مالی برای آنها خوب است، نداشته باشند. اینکه بخواهیم صورت مساله را با صدور چنین بخشنامه‌هایی پاک کنیم روش درستی نیست و نباید با جوانان ورزشکار با روش‌های حذفی برخورد کرد.
برچسب ها: خسروی‌نژاد ، MMA ، خبر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه