کد خبر: ۲۳۴۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
تعداد نظرات: ۱۲ نظر

نماینده ولی فقیه در سپاه: اختلاف ما با بسیاری از آقایان مبنایی و ریشه ای است/ باید زمینه رفتن مردم به بهشت را مهیا کنیم

خرداد: نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت:  آقایان می گویند، مردم را نباید به زور به بهشت برد، اما باید در پاسخ به این افراد باید گفت که باید زمینه رفتن مردم را به بهشت محیا کنیم نه اینکه جهنم را با یکسری کارها برای آنها فراهم کند. وی همچنین دفاع از حریم اهل بیت(ع)، حفظ سوریه در جبهه مقاومت، استقلال و تمامیت سوریه و حفظ بشار اسد را خطوط قرمز ایران در سوریه دانست.

به گزارش خرداد ، حجت الاسلام و المسلیمن" علی سعیدی" در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان گفت: اگر به تاریخ اسلام مراجعه کنیم پنج مقطع بعثت، غدیر، عاشورا، انقلاب اسلامی ایران و عصر ظهور و جهانی شدن فلسفه بعثت را فراروی خود داریم.

وی بعثت را آغاز اسلام دانست و عنوان کرد: بعثت مبتنی بر دو رکن اساسی شریعت جامع و کامل و رهبری مطلوب بنا شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وظایف رهبری مطلوب را برشمرد و اظهار کرد: مجرای تحقق ولایت الهی، مرجعیت تبیین شریعت، محور تحقق حاکمیت توحیدی و صیانت از شریعت از جمله وظایف رهبری است.

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر است، عنوان کرد: اختلاف ما با بسیاری از این آقایان به شکل مبنایی و ریشه ای است. اینکه بازرگان می گوید جمهوری دموکراتیک اسلامی و امام می فرمایند که جمهوری اسلامی نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شهادت شهید حججی گفت: زمانی که جنگ بود یک نفر به امام راحل گفت که «چه کسی می خواهد جواب این خون ها را بدهد؟»، امام فرمودند که به این آقا بگویید که جواب من همان جواب امام علی(ع) است که در جنگ صفین و جمل دادند که برای حفظ اسلام 70 هزار نفر انسان هم کشته شود، اشکالی ندارد، بالاخره برای حاکمیت دینی باید هزینه کرد.

وی غدیر را تحقق فلسفه بعثت دانست و عنوان کرد: مسیر انحرافی می تواند در هر نقطه ای باشد و گاهی یک انحراف سرنوشت بشریت را می تواند تغییر دهد، اگر جایگاه خود را در تاریخ بدانیم، می توانیم در تغییر مسیر تاریخ تاثیر گذار باشیم.

 سعیدی با بیان این که عاشورا احیای فلسفه بعثت بود، تصریح کرد: تغییر در رهبری سیاسی، تغییر در حاکمیت دینی، تغییر در شریعت از جمله نقش های امام حسین (ع) برای تحقق شریعت بود.

وی ادامه داد: اگر شورای نگهبان نباشد، تفاوت ما با پاکستان چیست؟ شورای نگهبان تضمین حاکمیت شریعت در این کشور است و مجلس خبرگان تضمین مشروعیت حاکمیت نظام جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: آقایان می گویند، مردم را نباید به زور به بهشت برد، اما باید در پاسخ به این افراد باید گفت که باید زمینه رفتن مردم را به بهشت محیا کنیم نه اینکه جهنم را با یکسری کارها برای آنها فراهم کند.

وی انقلاب اسلامی ایران را زمینه ساز جهانی شدن اسلام دانست و تصریح کرد: برخی اوقات بیان می کنیم که فلسطین، سوریه، عراق، لبنان، به ما چه ربطی دارد و یک بار می گوییم یک رسالتی برای نظام قائلیم و ما در نظام دنیا مسئولیت داریم و زمینه ساز ظهور هستیم و باید هم ملت و کشورمان را آباد کنیم و هم زمینه ساز بعثت باشیم.

سعیدی با طرح این سوال که آیا ما آماده زمینه سازی ظهور هستیم؟ اظهار کرد: آمادگی فردی، آمادگی اجتماعی و فعال، آمادگی سیستمی، آمادگی منطقه ای، آمادگی جهانی و بین المللی از جمله آمادگی های زمینه سازی ظهور هستند.

وی دفاع از حریم اهل بیت را اولین خط قرمز کشور در سوریه دانست و مطرح کرد: دومین خط قرمز ما در سوریه، حفظ سوریه در جبهه مقاومت بود. قابل توجه است که مهمترین خطری که جمهوری اسلامی را تهدید می کرد، جدا کردن سوریه از منطقه و حلقه مقاومت بود و ایران باید با تمام وجود آن را حفظ کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استقلال و تمامیت اراضی سوریه را سومین خط قرمز در سوریه برشمرد و اظهار کرد: حفظ بشار اسد خط قرمز چهار ما بود و این خطوط قرمز را با تفاوت هایی در عراق داشتیم.

وی آمادگی منطقه ای را مهم دانست و با طرح این سوال که چه کسانی در این آمادگی سنگ اندازی و مخالفت می کنند؟ مطرح کرد: باید جهان را آماده کرد و نامه های امام راحل و رهبری به سران کشورها و سخنان آنها نیز آمادگی جهان را دنبال می کند.

سعیدی زمینه های لازم برای ظهور را استمرار ولایت الهی، استمرار ولایتمداری، شکل گیری دولت انقلابی و اسلامی، تحقق شاخص های جامعه اسلامی، استمرار سیاست های نظام برشمرد و افزود: مبارزه با استکبار و دفاع از مظلومین از سیاست های نظام جمهوری اسلامی است و اگر تسلیم دشمن شویم، نمی توانیم ادعا کنیم که زمینه ساز ظهور هستیم.
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۱۲
حامد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
1
5
حاجی جان بفکررفتن خودت به بهشت باش.
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
1
4
آقا ما اگه نخواییم بریم بهشت کیو ببینیم دنیا را برایمان جهنم میکنن به بهانه بهشت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹
1
2
حالا هر کسی هم دوست داره تشریف ببره جهنم ' مشکلی نیست....!.

حاج آقا سعیدی ،ما دوستت داریم ،امیدوارم موفق باشید.
تا جایی که یادمه یک عده گفتند به (((زور))) نمیشه؛ این قسمتشو قبول ندارم-مثل همین آقایان بنام محمد و حامد.

با کمال احترام و در نهایت ادب-این دست آدم ها دوست دارند به جهنم تشریف ببرند.

منظور ایشان با آن دسته از افراد در جامعه اسلامی ست که حکومت وظیفه دارد یک سری اقدامات و ریل گذاریها انجام دهد ،تا با استفاده از این بستر مناسب فضای رشد معنوی ایجاد شود و در نهایت چون این دنیا یک محل گذر است و قرار نیست خانه ابدی باشد'انسان باید با استفاده از این فضای مهیا شده توسط دولت ها'بتواند به سرای ابدیت برسد ....
حال این کسانی که دوست ندارند به آن سرا فکر کنند مشکل خودشان است'دو حالت بیشتر ندارد یا اعتقادی ندارند یا دوست ندارند که به این فضای بعد از حیات فکر کنند.

کسانی که اعتقاد دارند و فکر میکنند طبیعتا" بهشت رو دوست دارند،هر چند در اثر سعی و عمل خودشان میتوانند به این مهم برسندو حکومت ها فقط میتوانند شرایط را جهت رشد مهیا کنند.

نکته مهم در جبر این قضیه نهفته است ؛ زور در این قضیه یکی از وظایف شرعی و قانونی حکومت است .

منظور اجبار اشخاص نیست' بلکه مجبور شدن حکومت و پرداختن به وظایفیست که ذاتا" مکلف به انجام آن است.


جبر در جمله آقای روحانی با جبر در جمله آقای سعیدی معنایی متفاوت دارد؛جبر در سخنان آقای روحانی بمفهوم ،فشار آوردن به اشخاص است .

ولی جبر در سخنان حاج آقا سعیدی بمعنای 'فشار به دولت و حکومت در انجام تکلیف است.
جبر در سخنان رئيس جمهور محترم به معنای بی تفاوتی در برابر جامعه را می رساند 'به این جمله توجه کنید: بابا به من چه مردم به بهشت میروند یا جهنم!!!!.

پس عده ای که مخالفت میکنند مختارند بپذیرند با نه چون با اعمال و اعتقاد خودشان به بهست یا جهنم می روند ....
منتها،
احتمال دارد ؛دولت با اعمال شاقه آنها را به جهنم بفرستد ؛ و در جهنم رفتنشان نقش داشته باشد.

ولی اگر شرایط را مهیا کنند و ریل گذاری کنندو مثلا" با مدیریت صحیح و برنامه های ضد فساد قوی و برقراری عدالت 'و موجبات گناه ملت را در اثر رفع تبعیض و فقر ؛برقرار نکنند......خب بطور طبیعی به بهشت رفتن آنها کمک میکند' .
در این بازی اسم دولت فقط مطرح نیست و تمام ارکان به همان اندازه باید جوابگو باشند .

تمام اجزای حکومت باید جوابگو باشد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹
0
3
اختلاف وتضارب افکار ایرادی نداره اگر بتونیم همدیگر را صادقانه نقد وتحمل کنیم خیلی مثبت است امابرخی با بیان نظرات درجهت توهین وتخریب وحذف یگدیگرند واین با اموزه های دینی وشرعی ومنطقی وعلمی و.....کاملا در تعارض است ولیکن درمورد اماده سازی زمینه برای فرستادن مردم به بهشت لطفا تحلیل ونظر شخصی ندهید چون کاملا جواب عکس میده لذا دلایل ومستندات ومنابع اسلامی وشرعی وفقهی ومنطقی محکمتان را اعلام تا همه مطالعه نمایند ،چون اینجور حرفهای بی ادرس وسلیقه ای گوش مردم پر از این حرفهاست وواقعا کسل کننده وعذاب اور میشود.حاج اقا درسته شما مسولیت وجایگاه مهمی در نهاد بزرگ وبا اررشی دارید وطبق ان جایگاه حتمااز حقوق ومزایا ان نیز برخوردارید ودارید تبلیغ میفرمائید طوری نشه این تبلیغ وحرفها به مروربر ضدش تبدیل نشه .
فرید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹
0
1
حاجی بهشت خریدنی نیست و تا حالا سابقه نداره کسی کسی رو بفرسته بهشت هر کس رو پای خودش آویزون می کنند شما طوری برخورد کردید که ملت فقط به مادیات ارزش می دهند در جامعه این رو همه دارند حس می کنند ملاک برتری افراد ثروتشان هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
0
0
استناد به قانون اساسی رو زدی غیر قابل انتشار ؟؟!!!!!!!!!.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
0
1
.... این اقا نتوانست نماینده شهر خودش شود ولی چندین سال است اینگونه نظر می دهد....
رضا
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
0
0
مردم نان نیست بخورند تو وعده بهشت می دهی.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
0
0
بنده استناد به قانون اساسی کردم...اصل هشتم -چرا ترسیدی و منتشر نمیکنی؟
الان دوباره خیلی هنر کنی همینو منتشر میکنی.
نکنه با قانون اساسی مشکل داری؟
رسانه حزبی و جیره خور ؛رسانه ایست که آزاد و در قالب منافع ملی و قانون اساسی فعالیت نمیکند و حتی دوست ندارد در ذیل موارد بالا ' به وظایفش عمل کند.
اگه مردی اون نظرم رو منتشر کن....وگرنه میفهمیم که جزء رسانه های ......هستید.
مدیر پایگاه با سلام دوست عزیز کدام نظر شما حذف شده است؟ نظراتی که وفق قانون و با ادبیات سالم و بدور از هجو گویی باشد له یا علیه هر فرد و جریانی انتشار می یابد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
0
0
راه جهنم را بیشتر هموار می کنید تا راه بهشت را
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
0
0
مسئول تو جمهوری اسلامی هم وظیفه بردن مردم به بهشت رو داره و هم وطیفه تسهیل معیشت مردم که هیچ منافاتی با هم ندارن. ایتکه تو جفت کارا نمی‌تونن موفق بشن از بی عرضگیشونه.
لاري
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
0
0
آقاي سعيدي... اول تشريف ببريد بهشت اگه جاتون دادن بعدا مردم خودشون مييان . چون مردم بار گناهشون كمتره ........ ما خودمون براي اومدن به بهشت يه كاري ميكنيم .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه