کد خبر: ۲۳۵۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
تعداد نظرات: ۲ نظر

دنیای فانتزی آقای وزیر جوان!

خرداد: جوان است و پر انرژی، طلسم حضور جوانان را هم در کابینه شکسته و خرق عادت کرده است، شاید همه این دلایل باعث شده که طی این چند روزه وزرات از زمره فعال ترین ها باشد و بخواهد خودی نشان داده و طرحی نو دراندازد اما گویا کمی آقای وزیر نیاز به طمانینه و بازنگری در رویکردها و گفتارها دارد.

به گزارش خرداد
؛ آقای وزیر برای اینکه خودی نشان داده و از طرف دیگر پاسخ انتقادات وارده در دوران رای اعتماد را بدهد و نشان دهد که طرفدار فضای باز در عرصه مجازی استف در این مدت به عنوانمثال از رفع فیلتر توئیتر گفته است، نکته ای که پر واضح است که در شرایط فعلی امکان تحقق آن نیست و دولت و شخص ایشان اگر هنر کنند همین شبکه های اجتماعی فعلی را به دور از انسداد نگاه دارند، جای شکرش باقی است.

از طرف دیگر آقای وزیر در بازدید از صدا و سیما سخن از اینترنت رده سنی گفت که البته کار بزرگی است و در کشورهای پیشرفته سال هاست که اجرایی شده، البته ایشان به یک نمونه وطنی در این زمینه اشاره کرد که با آن سبک و شیوه های اجرایی در ممالک راقیه هم متفاوت است اما به نظر می رسد دغدغه های بسیار جدی تر و اولویت های بیش تری پیش روی آقای وزیر نسبت به این وعده های بزرگ و پر طمطراق وجود دارد، مثلا سرویس دهی نامناسب اپراتورهای تلفن های همراه و قطع مکرر تماس های تلفنی و نقاط کور متعددد در شبکه در همین پایتخت و یا وضعیت نابهنجار اینترنت های گوشی همراه که وعده های بسیاری درباره آن داده شده و تبلیغات متعددی می شود اما در عمل هیچ اتفاق خاصی طی این چند سال رخ نداده است یا گزارشات متعدد از تخلفات و کم فروشی دراینترنت که همه ما گاهو بیگاه با آن مواجهیم.

حال در آخرین اقدام آقای وزیر محترم و دلسورز با عنایت به هک حساب 6 میلیون کاربر اینستاگرام در آنسوی آب ها که با لو رفتن شماره تلفنو رمز عبور برخی از چهره های شناخته شده عرصه هنری در آمریکا و اروپا خبر ساز شده است، فرصت را غنیمت شمردهو در صفحه اینستاگرام خود خطاب به کاربران ایرانی توصیه کرده اند که هر چه سریع تر رمز کاربری خود را تغییر دهند!

البته هکرهای محترم در جهت اخاذی از طرف های خارجی این هک را انجام داده اند، نکته ای که از اساس در ایران موضوعیت خارجی ندارد، چرا که ایرانی ها نمی توانند از مجاری متعارف حساب این هک کنندگان را پر کند و ...

در واقع این دست واکنش ها نشان می دهد که آقای وزیر کمی در فضای فانتزی و رویایی سر می کنند و برای اینکه خودی نشان دهند و در افکار عمومی کسب وجهات کنند به اینگونه امور واکنش نشان می دهند، حال آنکه دغدغه ها و اولویت های کاربران فضای مجحازی در داخل از اساس آن چیزهایی نیست که طی این مدت وزیر محترم بدان اشاره و تصریح داشته اند و ایشان هم اگر می خواهد خودی نشان دهد چه بهتر است که وضعیت سرویس و خدمات اپراتورهای داخلی تلفن همراه و اینترنت را سامانی دهند تا مردم نیز با لمس تغییرات نسبت به توانمندی و تبحر ایشان اشراف یابند.

پی نوشت: نگارنده بالغ بر چند ماه است که خود با مشکل آنتن دهی و اینترنت گوشی همراه در منطقه ای از تهران بزرگ مواجه است و علیرغم تماس های مکرر و وعده پیگیری، تا این لحظه هیچ اقدام موثری جهت رفع این مشکل انجام نپذیرفته است.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
0
1
احتمالا این جوان محصول معامله ای بین روحانی و خدا می داند چه گروهی بوده است
hassan
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
0
0
کینه نسبت به این آقای وزیر تو مطلب موج میزنه کسی که اتفاقا محبوب جون ها و کاربرای اینترنت شده کسی تو اینستا جواب کامنت میده
تو این مدت کلی رو افزایش سرعت بازی های انلاین کار کرده و موفق هم بوده هم راضی هستن . نمیدونم چه مشکلی این اصلاحات با این آقا دارن
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه