کد خبر: ۲۳۵۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
تعداد نظرات: ۵ نظر

نقدی بر اشتباه گفتاری فرمانده بسیج

سرویس سیاسی خرداد: این روزها به مناسبت فرارسیدن ایام عید مبارک غدیر خم و هفته ولایت، بیش از برهه های دیگر سال به موضوع ولایت فقیه و جایگاه و اهمیت آن در گفتار مسئولان پرداخته می شود و در همین چارچوب امروز سه شنبه، فرمانده محترم بسیج نیز سخنانی در این زمینه بیان کرد.

به گزارش خرداد؛ در این مقال به یک بخش از گفتار سردار غیب پرور خواهیم پرداخت که از سر دلسوزی و خیرخواهی گفته شده و در شان و جایگاه ولایت فقیه است اما به نظر می رسد چینش گفتاری و کلماتی که در آن آمده چندان همسو با تاکیدات رهبر انقلاب نبوده و به نوعی ایشان در یک اشتباه گفتاری منظور خود را به درستی منتقل نکرده است.

سردار غیب پرور گفته اند:« امروز مخالفت با رهبری ضد ولایت فقیه است» ایشان هر چند بعدتر اضافه کرده اند که « یعنی کسی که حرف ولایت را گوش نمی دهد ضد ولایت است» و با این جمله گفتار خود را به نوعی تصحیح و منظور خود را از مخالفت ها به نوعی عدم التزام عنوان کرده اند اما مراجعه به نص صریح گفتار ایشان قابل سوء برداشت است.

اول آنکه رهبر انقلاب بارها و در چندین وهله تاکید کرده ند که نظر مخالف با رهبری نه منعی دارد و نه ایرادی و در دیدار با مسئولان نظام چند سال پیش با صراحت گفتند که نظر مخالف با نظر رهبری ایرادی ندارد و همچنین گفتند که نظرات مخالف هم به گوش ایشان رسیده و بیان می شود و ..

دوم- از طرف دیگر رهبر انقلاب در چندین وهله بر روی این نکته که برچسب « ضد ولایت فقیه» را نباید براحتی به کسی الصاق کرد و با کوچکترین اتفاقی چنین عنوانی را برای افراد مخالف بکار برد، تاکید کرده اند.

بی گمان نظر فرمانده محترم بسیج هم از بیان جمله بالا  رد هر گونه مخالفت نبوده و از طرف دیگر الصاق عنوان ضد ولایت فقیه به صرف داشتن نظر مخالف هم به نظر نمی رسد از سوی ایشان مورد توجه بوده اما چه خوبست در گفتارها و در دفاع از آموزه های دینی و شخصیت های برجسته مذهبی و اجتماعی و سیاسی گزیده و دقیق و هوشمندانه عمل کرده و سخنانی نگوییم که مصداق دفاع بد باشد و زمینه سوء استفاده مغرضان وناخیرخواهان را فراهم کند.

از افتخارات آموزه های اسلامی و بالطبع آن نظام جمهوری اسلامی آن است که عقاید و نظرات مخالف امکان طرح و عرضه دارد و با برهان و استدلال و منطق می توان پاسخ نظرات مخالف را هم داد و از طرف دیگر ضدیت با اصول و چارچوب ها نیز شامل بر قواعد و اصولی است و نمی بایست این حدود و مرزها را مخدوش و دایره آن را بیهوده و بدور از درایت و هوشمندی بسط و تعمیم داد که نظر رهبر انقلاب و منافع ملت و نظام در جذب حداکثری است نه نگاه دفعی .  
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
0
0
نگارنده عزیز ! شاید بشه گفت که خیلی وقته دیگه بسیج مدرسه عشق نیست ! حالا شما زیاد جدی نگیرید ! چون از همان روزی که ایشون فرمانده شده اند ابن نوع گفتار ، از ایشون خیلی زیاد در اومده ! ما که اصلا اهمیت نمی دهیم ، بلکه تاسف از اینکه کسانی تریبون دارند که فقط تعریف و تمجید از اوضاع می کنند !
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
0
1
بسیاری از فرماندهان وسرداران عزیز ما انسانهای صادق ودلسوزوزحمت کش وفداکار ودرکار خود ،نظامی وشاید هم سیاسی بعضااطلاعات وتسللط خوبی داشته باشند ولیکن درمورد مسایل فقهی وعلمی وعقیدتی تخصصی از مراتب ودرجات واطلاعات لازم وکافی برخوردارنباشند بنابر این ایرادمهمی نیز نمیتواند به انان وارد باشد، البته هرکسی سعی کندچنانچه درهر حوزه ای اطلاعات وتخصص وعلمش را ندارد ورود نکند، چه بساچون دربیان وتحلیل وبسط وارتباط ومصداق موضوعی با طرح ناقص وابتر ان دیگران را نیز دچار اشتباه نماید امیدوارم قبل از هر سخن وحرفی وبیان دیدگاه ونظری مشخص کند نظر ارائه شده نظر ارگان وسازمانی که مسولیت دارد هست یا نظر شخصی است؟ اگرنظر شخصی است فبهاو ایراد واشکال احتمالی نیز به خودش مربوط است وقتی از سوی اون سازمان سخن میگوید تبعات اون زیاد وضرر واشکال در درجه اول به اون جایگاه وارگان برمیکردد وجبران وهزینه ان نیز دشوار ،شایدهم غیر قابل جبران باشد، بنابراین دقت وهوشیاری وتسلط ومطالعه بسیار ضروری است ضمنا لازم نیست این برادران ومسولان در موردهمه موضوعات واتفاقات وحوادث ریز ودرشت مرتبط وغیر مرتبط داخل وخارج کشور تند تند وبلکه تکراری سخن وموضع گیری کنند وهرچه کمتر حرف وسخن بگویند نیز بهتر است.و اگر لازم به بیان نظری است از روابط عمومی وسخنگویشان استفاده و این کار را انجام دهند .
ناسیونالیست
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
0
2
متاسفانه مسئولین ارگان ها مخصوصا سپاه و بسیج در هر موردی حرف میزنند که بگند ما هستیم ما در صحنه ایم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
افراد متملق شخصیت های کشور را در حد پرستش بالا می برند در صوورتیکه هیچ کدام اینها نه از طرف خدا منصوبند و نه معصوم هم اشتباه می کنند .... این غیب پرور هم یکی از همان متملقین است
ایران من
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
0
0
کامنت ناشناس 16:12

ممنون از بیان خوبت
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه