کد خبر: ۲۳۵۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۴
بوکسور تیم ملی:

امیدوارم از چاله به چاه نیفتیم

بوکسور تیم ملی بوکس ایران گفت: امیدوارم مسئولان و پیشکسوتان جامعه بوکس تصمیمات درستی بگیرند تا از چاله به چاه نیفتیم.
خرداد:بوکسور تیم ملی بوکس ایران گفت: امیدوارم مسئولان و پیشکسوتان جامعه بوکس تصمیمات درستی بگیرند تا از چاله به چاه نیفتیم.

به گزارش خرداد،امید احمدی‌صفا در گفت و گو با ایسنا: با ابراز ناراحتی از شرایط فعلی بوکس ایران در چند سال اخیر اظهار کرد: امیدوارم پیشکسوتان جامعه بوکس و مسئولان در جایگاه‌های مختلف تصمیمات درستی را بگیرند تا از چاله به چاه نیفتیم. انشاءالله که در مسابقات بوکس قهرمانی کشور امسال، با یک استعدادیابی خوب بوکسورهای خوبی معرفی شوند و رشته بوکس به روزهای اوج خود برگردد. بوکسورهای ایران چیزی از کشورهای دیگر کم نداشته و تنها به کمی توجه و حمایت نیاز دارند.

او همچنین درباره تعطیلی اردوهای تیم ملی بوکس گفت: در روز  آخر اردوها آقای داوری به بوکسورها گفتند که تا وقتی که شرایط امکانات تیم ملی بوکس در اردوها مناسب ملی‌پوشان نباشد، اردویی را برگزار نمی‌کنند. من با تعطیلی اردوها موافق بودم چون به هیچ وجه شرایط مساعد نبود و از همه جهات(غذا، خوابگاه، حقوق و...) در بدترین شرایط قرار داشتیم. ولی باید بگویم که با طولانی شدن تایم اردوها اصلا موافق نیستم و بهتر بود اردوها زودتر برگزار شود.

بوکسور تیم ملی ایران افزود: آقای داوری گفته‌اند تا زمان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور از اردوها خبری نیست و با انتخاب دو تیم ۱۰ نفره(هر وزن دو بوکسور) از این رقابت‌ها اردوهای تیم ملی آغاز می‌شود. البته قول دیگری هم مبنی بر پرداخت حقوق به بوکسورهای تیم ملی داده‌اند که امیدواریم به این قول‌ها جامه عمل بپوشانند.

او همچنین درباره آمدن تیم ملی بوکس کوبا به ایران در زمان برگزاری مسابقات جام فجر گفت: چشم من آب نمی‌خورد که تیم کوبا باز هم با تیم اول خود به ایران بیاید. مسابقات قهرمانی جهان تمام شده است و تیم کوبا توانست هفت بوکسور را در فینال داشته و به پنچ مدال طلا در این مسابقات برسد که در نهایت هم قهرمان جهان شد. این نشان از سطح بالای بوکسورهای تیم کوبا است که ما شانس تمرین کردن با این بوکسورها را از دست دادیم. تیم ملی کوبا خود را برای قهرمانی جهان با تیم اول خود آماده می‌کرد و بهترین فرصت برای ما بود که با تیم اول این کشور تمرین کنیم. درست است که این اردو برای تیم کوبا مفیدتر بود و ما نقش حریف تمرینی را برای آن‌ها بازی می‌کردیم ولی قطعا چیزهای زیادی را یاد می‌گرفتیم که متاسفانه این شانس را از دست دادیم.

بوکسور سبک وزن تیم ملی با حمایت از مربی کوبایی اظهار کرد: خیمنز الان در کرمانشاه است و به آموزش مربیان شهرستانی مشغول است. او سطح خوبی دارد و قطعاً می‌تواند برای بوکس ایران مفید باشد ولی باید زمان داد. مربی کوبایی(خیمنز) مانند مربیان درجه دو و سه کشتی ایران است که اگر به کشورهای دیگر بروند، قطعاً می‌توانند مفید باشند. شاید در چند سال اول به دلیل مساعد نبودن شرایط موفق نباشد ولی بعد از یکی دو سال موفق می‌شوند و همین مسئله در مورد خیمنز هم صدق می‌کند.

امید احمدی صفا در پایان افزود: به نظر من در داخل ایران هم مربیانی داریم که چیزی از مربی کوبایی کم ندارند و قطعاً می‌توانستند در تیم‌ملی با همین داشته‌ها موفق ظاهر شوند. فدراسیون بوکس ایران می‌توانست ۲هزار دلاری که به خیمنز می‌دهد را به صورت ماهیانه به بوکسورها بدهد و با این کار قطعا انگیزه‌های بوکسورها مضاعف می‌شد که نا خودآگاه هم باعث پیشرفت می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه