کد خبر: ۲۳۶۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۸
کشتی آزاد نوجوانان جهان

نخستین مدال طلا ایران بر سینه عشقی

«مهدی عشقی» آزادکار وزن 54 کیلوگرم ایران در پیکارهای نوجوانان جهان در آتن در دیدار فینال با شکست حریف ژاپنی به مدال طلا دست یافت.
خرداد: «مهدی عشقی» آزادکار وزن 54 کیلوگرم ایران در پیکارهای نوجوانان جهان در آتن در دیدار فینال با شکست حریف ژاپنی به مدال طلا دست یافت.به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان 17 شهریور در آتن پایتخت یونان آغاز شد و امروز با شناخت نفرات و تیم های برتر به پایان می رسد.
عشقی آزاد کار نوجوان تیم ملی لحظاتی پیش در دیدار فینال وزن 54 کیلوگرم با پیروزی 6 بر صفر مقابل «کاناتا یاماگوچی» از ژاپن به مدال طلا دست یافت.
عشقی روز گذشته و در دور نخست مصاف با نتیجه 8 بر 4 «روبرت هوارد» از آمریکا را مغلوب کرد و در دور دوم مقابل «دمیربیک مقصوداف» از تاجیکستان با نتیجه 9 بر 7 به پیروزی رسید. عشقی در دور سوم با نتیجه 10 بر 4 و ضربه فنی از سد «ولادیسلاو اوستاپنکو» از اوکراین گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
وی در این مرحله نیز «روبرتو بلانکو» از مکزیک را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و به فینال راه یافت. 
میثم زارع و سید مهدی هاشمی نمایندگان وزنهای 76 و 100 کیلوگرم برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریفان بروند.
عباس فروتن و محمد نخودی نیز شب گذشته به مدال نقره و برنز اوزان 85 و 69 کیلوگرم مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان در یونان رسیدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه