کد خبر: ۲۳۶۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷

ماجرای پاشنه آشیل دولت به کجا انجامید؟

سرویس سیاسی خرداد: حوزه اطلاع رسانی و ضعف های ساختاری در این عرصه در دولت یازدهم به سوژه متفق القول همه نخبگان و کارشناسان این عرصه تبدیل شده و از همان ابتدای آغاز به کار دولت پیرامون آن نقدهای مفصل و مشروحی به شکل متواتر اعلام شد.

به گزارش خرداد؛ موضوع تا بدان حد بغرنج بود که حسن روحانی را به فکر واداشته و سخن از راه اندازی معاونت اطلاع رسانی دولت به میان آمد، حتی از گزینه ای چون سید رضا صالحی امیری برای تصدی این پست نیز سخن به میان آمده و اسحاق جهانگیری از اعطای پست بسیار مهم در دولت دوازدهم به وی گفت و از آنجا که دیگر سمت ها نیز تکلیف شان مشخص شده بود، همه اذهان به این سمت و سو رفت.

بالاخره محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری با صراحت اعلام کرد که ساز و کار جدیدی برای اطلاع رسانی دولت با نظر رئیس جمهوری در دست اجراست که البته جایگاه آن هنوز مشخص نیست که به عنوان معاونت یا رده سازمانی دیگر به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

حال با گذشت نزدیک به دو ماه از عمر دولت دوازدهم، هنوز که هنوز است این حوزه در دولت بی سر و سامان مانده و مشخص نشده که اطلاع رسانی دولت چه سر و شکلی یافته و بالاخره چه سکانداری خواهد یافت.

از شواهد و قرائن پیداست که رئیس دفتر رئیس جمهوری چندان تمایلی به جدایی معاونت اطلاع رسانی از دفتر نداشته باشد و از طرف دیگر صالحی امیری نیز آنگونه که مشخص است، معارضانی در دولت دارد و البته رئیس جمهوری که همه نزدیکان به خود را بر سمت هایی گمارده، سخنی از او به میان نیاورده است.

در این میان البته یک نکته قابل چشم پوشی نیست که شرایط فعلی و سکان داری چهره های خنثی و ناکارآمدی چون پرویز اسماعیلی نمی تواند، حوزه اطلاع رسانی دولت را سر و شکلی دادهو از این حالت بغرنج فعلی رها کندو حال باید دید که اگر هم قرار بر عدم بکارگیری چهره ای چون سید رضا صالحی امیری است بالاخره این حوزه مهم و کلیدی که روحانی نیز به ضعف و آسیب های مترتب با آن واقف است، بالاخره چه وضعیتی خواهد یافت؟ جایگاهی که تعارف بردار نبوده و اگر قرار باشد ناکار بلدان و غیر حرفه ای ها در آن حضور یابند، بی شک دولت دوازدهم نیز همانند دولت یازدهم از این ناحیه متحمل ضربات سخت شده و البته این بار درد آن بیش تر خواهد بود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه