کد خبر: ۲۳۶۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸
پزشک تیم ملی والیبال:

غفور به بازی با ایتالیا می‌رسد

پزشک و فیزیوتراپ تیم ملی والیبال در آستانه بازی ایران و ایتالیا با بیان اینکه مصدومی در اردوی تیم ملی نداریم، گفت: خوشبختانه امیر غفور با شرکت در تمرین سنگین امروز نشان داد، مشکلی برای بازی کردن ندارد.
خرداد:پزشک و فیزیوتراپ تیم ملی والیبال در آستانه بازی ایران و ایتالیا با بیان اینکه مصدومی در اردوی تیم ملی نداریم، گفت: خوشبختانه امیر غفور با شرکت در تمرین سنگین امروز نشان داد، مشکلی برای بازی کردن ندارد.

به گزارش خرداد به نقل از فدراسیون والیبال، سیامک افروزی با اشاره به سرماخوردگی چند بازیکن ملی پوش در بدو ورود به ژاپن و برطرف شدن این مشکل در شروع بازی ها افزود: تنها بدشانسی تیم ملی در بازی تدارکاتی با تیم جی تکت، درد گرفتن شانه های امیر غفور بود که با تعویض او از سوی کولاکوویچ و انجام مراحل درمانی، این بازیکن در پروسه ۴۰ ساعته به مسابقات رسید.
افروزی با اشاره به بدشانسی‌های تیم ایران در جریان لیگ جهانی امسال تصریح کرد: در لیگ جهانی با بدشانسی کامل روبرو بودیم. به محض پایان روند درمانی یک بازیکن مصدوم، چند بازیکن دیگر مصدوم می‌شدند که بخشی ناشی از سفرهای متعدد بود . امیدوارم تا پایان رقابت های جام قهرمانان بزرگ نه تیم ایران مصدومی پیدا کند و نه رقبای ایران. آرزو می‌کنم همه ورزشکاران در صحت و سلامت باشند.
فیزیوتراپ با سابقه تیم ملی والیبال در پاسخ به این سئوال که آیا کار ژاپنی‌ها در بدو ورود تیم‌ها به ناگویا در گرفتن تست دوپینگ از بازیکنان تیم ایران درست بوده یا خیر؟ گفت: طبق قوانین آژانس ضددوپینگ (وادا) کار خلافی صورت نگرفته و نکته عجیب و غریب این بود که برای نخستین بار بود از سال ۲۰۱۱ که در کنار تیم ملی والیبال هستم، همزمان اقدام به گرفتن تست ادرار و خون کردند که حتی در بازی‌های با اهمیتی همچون المپیک، چنین کاری صورت نگرفت.

وی افزود: خوشبختانه بازیکنان ایران همیشه مبرا از دوپینگ بوده و پاک هستند و قبلا هم بارها مورد آزمایش قرار گرفته و سربلند از آب بیرون آمدند.
افروزی در مورد اینکه آیا شما و سایر پزشکان همراه تیم‌های شرکت کننده در این باره واکنشی نداشتید، گفت: چرا، در جلسه امروز پزشکان همراه تیم ها با نماینده پزشکی FIVB از آلمان، هم این موضوع و هم تست دوپینگ نگرفتن از بازیکنان ژاپن با اعتراض ایران، فرانسه و آمریکا مطرح شد که وی قول داد این موارد بررسی شود.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه فردا (سه شنبه) به وقت تهران در نخستین مسابقه خود به مصاف ایتالیا می‌رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه