کد خبر: ۲۳۶۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
رئیس فدراسیون شطرنج؛

قسط دوم بدهی فدراسیون شطرنج به فیده تامین شد

فدراسیون شطرنج هزینه لازم برای قسط دوم بدهی خود به فدراسیون جهانی را تامین کرد و حداکثر تا فردا آن را به حساب فیده واریز می کند.
خرداد:فدراسیون شطرنج هزینه لازم برای قسط دوم بدهی خود به فدراسیون جهانی را تامین کرد و حداکثر تا فردا آن را به حساب فیده واریز می کند.

به گزارش خرداد ،مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: اسپانسر فدراسیون شطرنج در مسابقات قهرمانی زنان جهان امروز سه شنبه بخش باقی مانده بدهی خود به فدراسیون را پرداخت کرد. بدهی که طی ماه های گذشته رایزنی های زیادی برای دریافت آن داشتیم تا از آن برای پرداخت بخشی از بدهی خود به فیده استفاده کنیم. 

وی تصریح کرد: امروز این بدهی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از طرف این اسپانسر در اختیار فدراسیون شطرنج قرار گرفت. ما هم از این بودجه برای واریز قسط دوم بدهی خود به فیده استفاده می کنیم. برای این موضوع باید به بانک مرکزی مراجعه کنیم و ۲۰۰ میلیون دریافتی را به دلار تبدیل می کنیم. با توجه به زمانی که برای این کار لازم است، حداکثر تا فردا بخش دوم بدهی خود به فیده را پرداخت می کنیم.

 رئیس فدراسیون شطرنج با یادآوری اینکه پیش از این ۶۰ هزار دلار به عنوان قسط اول بدهی به حساب فیده واریز شده بود، تاکید کرد: بعد از پرداخت قسط دوم که ۶۰ هزار دلار است، یک قسط بدهی ۶۰ هزار دلاری دیگر می ماند تا در کل بدهی شطرنج ایران به فیده صاف شود. از طرف یک اسپانسر دیگر و همچنین وزارت ورزش قول هایی برای تامین بودجه این قسط باقی مانده گرفته ایم. امیدواریم تا پیش از اتمام فرصتی که از فیده گرفته ایم، این بودجه هم تامین شود. 

به گزارش مهر، شطرنج ایران هفته گذشته به دلیل بدهی ۱۲۰ هزار دلاری باقی مانده از میزبانی مسابقات زنان جهان تعلیق شد. البته با رایزنی های نایب رئیس ایرانی فیده، این تعلیق موقتا برداشته شد ضمن اینکه به فدراسیون ایران فرصت دو سه هفته ای داده شد تا بدهی خود را تسویه کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه