کد خبر: ۲۳۶۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
تعداد نظرات: ۱ نظر

نقدی بر سخنان جالب توجه امروز روحانی

سرویس سیاسی خرداد: پیش از ظهر امروز رئیس جمهوری کشورمان در جلسه هیئت دولت و عطف به رای اعتماد کابینه به هفت استاندار دولت دوازدهم و انتصاب آنان به سمت استانداری، سخنانی گفت که حال و هوای اظهارات وی در ایامم تبلیغات انتخاباتی را زنده کرد.

به گزارش خرداد
؛ رئیس جمهوری مجددا بر استفاده از بانوان و جوانان در عرصه مدیریتی تاکید کرد، از زدودن فضای امنیتی گفت، از لزوم توجه استانداران به مطالبات و خواست عمومی در ایام انتخابات سخن گفته و در یک کلام بر انتظارات از دولت وی و البته وعده های اعلامی یکبار دیگر تاکید کرد.

حرف های دلنشین و زیبایی که در ایام انتخابات نیز منجر به برانگیختی و ایجاد موج عظیم اجتماعی در حمایت از روحانی و کلیداری مجدد او در ساختمان پاستور شد. او با رای بسیار قاطع تری نسبت به دوره گذشته مقام ریاست جمهوری را از آن خود کرد در حالیکه بسیاری از وعده های او جامه تحقق نپوشیده بود و مشکلات در سطوح مختلف مردم را آزار می داد اما با این حال مردم پرشورتر از گذشته به حمایت از روحانی پرداختند.

بی شک برخی عظیمی از این بدنه حامیان به این باور رسیده بودند که روحانی می خواهد و می تواند تغییرات وعده داده شده را محقق و اوضاع کشور را سر و سامان دهد و شعارهای اعلامی را تحقق بخشد.

آنان با خود می گفتند اگر آن بار جوان گرایی به حاشیه رفته و محلی از اعراب نیافت، برآمده از ضرورت ها و اقتضائات شرایط بغرنجی بود که فرصت آزمون و خطا را سلب کرده بود و این بار اوضاع متفاوت است اما تا این لحظه در بر همان پاشنه قبلی چرخیده، هر چند رئیس جمهوری بازهم بر جوان گرایی و استفاده از بانوان تاکید می کند اما جز تک جرقه هایی که پیرامون آن نیز حرف و حدیث بسیار است، شاهد تغییرات ملموس و محسوسی نبوده ایم.

رئیس جمهوری خطاب به استانداران تاکید می کند که خواست و مطالبه مردمی در ایام انتخابات را در رویکردهای خود در استان ها ملحوظ کنند اما خود ایشان در چینش کابینه چندان اعتنایی به این خواست و مطالبات مبذول نداشتند، البته همه ما مضایق و کاستی ها و فشارهای پیدا و پنهان را می دانیم اما کابینه حتی می توان گفت نسبت به دوره قبلی حداقل در چینش و ترکیب ناچسب تر و غیر همراه تر با مطالبات عمومی می نمایاند.

سخنان روحانی دلنشین و جالب توجه است، از طرف دیگر اکنون هم نیازی به رای مردم برای حضور در عرصه قدرت ندارد اما ماجرا به همین سادگی ها هم نیست و او برای بسط و تدوام رویکرد اعتدالی که همواره بر آن تاکید و تصریح دارد، نیاز به همراهی و همدلی بدنه حامیان انتخاباتی دارد، بدنه ای که با عملکردهای این چند ماه واضح و مبرهن است که دچار سرخوردگی و یاس شده اند، شعارهای دلنشین هم دیگر نسخه علاج این ماجرا نخواهد بود، رئیس جمهوری اگر باورمند به حضور جوانان و زنان در عرصه مدیریت اجرایی است، اگر خواست و مطالبات عمومی را مهم و قابل اعتنا می داند، می بایست در عمل نشان دهد که به دنبال تغییرات و تحولات مثبت است، شاید گزینش دو وزیر باقیمانده اولین آزمون او باشد یا آنکه خود با صراحت پاشنه ها را ورکشیده و وزرا و مدیران استانی را در چارچوب یک ساز و کار منسجم و هدفمند ملزم به شایسته سالاری و گزینش جوانان و زنان در عرصه های مختلف مدیریتی کند.

هر چه هست زمان به سرعت در گذر است و این روند و رویکردها و این شعار درمانی های گاه و بیگاه نمی تواند، گره ای از مشکلات پدید آمده بگشاید. 

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
0
0
ایشان مرد حرف است تا عمل آدمی که خودش خرما می خورد به دیگران نمی تواند بگوید شما خرما نخورید این مثل همه چیز را عیان می کند آقای روحانی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه