کد خبر: ۲۳۷۰۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰

وضع قوانین جدید در چین: هیچکس حق فعالیت های مذهبی افراطی را ندارد

خرداد: چین برای اولین بار مقررات و قوانینی را به اجرا گذاشته است که بر اساس آن هیچکس از جمله شهروندان این کشور و اتباع خارجی حق ندارد دست به فعالیت های افراطی در چارچوب مذهب بزنند.

به گزارش خرداد از ایرنا؛ شینهوا قوانین مذکور اصلاحیه ای در چارچوب مقررات قبلی ادیان و مذاهب در این کشور است و در آن آمده است هر فعالیتی که در چارچوب مسایل مذهبی باعث مناقشه و افراطی گری و برخورد میان شهروندان شود ممنوع است.

در قوانین اصلاحی آمده است هر کسی که قرار است برای برنامه های تبلیغی مذهبی به خارج اعزام شود و یا دوره ای آموزشی ببیند باید زیر نظر ادارات دولتی چنین کاری را صورت دهد.

به مردم در این مقررات توصیه شده است که باید مراقب نفوذ قدرت های خارجی باشند و اجازه ندهند کشورهای دیگر از فعالیت های مذهبی آنها برای پیشبرد افراطی گری استفاده کنند.

بسیاری از بخش های مذهبی هنوز درباره امور دینی مشکلاتی دارند و برای همین در قوانین جدید موارد به طور جزیی تری تشریح شده و محدودیت های بیشتری در نظر گرفته شده است.

در مقررات آمده است که بخش های مذهبی، نهادهای دینی و مدارس مذهبی در چین حق دارند بر اساس قانون در امور خیریه فعالیت هایی داشته باشند و برنامه هایی برگزار کنند.

روزنامه 'گلوبال تایمز' چین می نویسد که مساله چین اکنون وهابیت است برخی از گروه ها با تاثیر گرفتن از وهابیت به دنبال اقدامات تند و افراطی هستند و چین برای همین می خواهد با قانون مقابل آنها بایستد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه