کد خبر: ۲۳۷۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵

کارشناس اطلاعاتی آمریکا: حمله نظامی به کره شمالی ضروری است

خرداد: 'تونی شفر' نظامی بازنشسته و یکی از کارشناسان اطلاعاتی سابق ارتش آمریکا رویکرد ترامپ در مورد کره شمالی را هوشمندانه خواند و گفت که به نظر او اقدام نظامی علیه پیونگ یانگ اقدامی شدنی و شاید ضروری است اما ترامپ فعلا از روی آوردن به آن خودداری می کند.


به گزارش خرداد از ایرنا، 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه درخصوص قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی ، این قطعنامه را قدم کوچکی در برخورد با این بحران و موافقت نماینده خود با آن را که نسخه تخفیف یافته ای از پیش نویس اولیه کشورش بود موافقتی ناگزیر به منظور گرفتن حمایت کامل شورای امنیت از این تحریم ها ذکر کرد اما تهدید کرد که این تحریم ها در قیاس با آنچه که در آینده اتفاق خواهد افتاد بسیار اندک به حساب می آیند.
روز چهارشنبه تونی شفر نظامی بازنشسته و مامور اطلاعات ارتش آمریکا در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز در تفسیر سخنان ترامپ ، رویکرد او را رویکردی هوشمندانه توصیف کرد و گفت که به نظر او ترامپ در برخورد با این بحران مسیر عاقلانه ای را در پیش گرفته است.
وی اضافه کرد که ترامپ به این آگاهی رسیده است که ادامه رویکردهای گذشته در تغییر رویه پیونگ یانگ تاثیری نخواهد داشت و رییس جمهوری آمریکا می داند که به جای فشار مستقیم بر کره شمالی فشارهای خود را باید متوجه همسایگان و حامیان این کشور از جمله چین و ایران که به گفته او همه پول های بدست آمده از توافق هسته ای را به مصرف کمک به کره شمالی رسانده، بکند.
وی در پاسخ به این سووال که اقدام نظامی از سوی دولت ترامپ تا چه اندازه محتمل است ، گفت: چنین رویکردی عملی و بسیار محتمل است اما در توضیح چگونگی توسل به چنین رویکردی فقط به استفاده از عملیات ویژه نیروهای آمریکایی که به گفته او از سال 1992 تاکنون به عنوان گزینه ای همیشه در دسترش آمریکا بوده اشاره کرد.
شفر بار دیگر تصریح کرد که به نظر او گزینه نظامی یک گزینه قابل اجرا و به احتمال زیاد ضروری است که ترامپ فعلا از آن اجتناب می کند اما طبعا نخواهد توانست برای همیشه به این خودداری ادامه بدهد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه