کد خبر: ۲۳۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸

چین: اجازه جنگ و هرج و مرج در شبه جزیره کره را نمی دهیم

خرداد:وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد : این کشور تحریم های شورای امنیت علیه کره شمالی را به طور کامل اجرا می کند اما به هیچ وجه اجازه راه اندازی جنگ و بروز هرج و مرج را در شبه جزیره کره نخواهد داد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا ، شروع یک جنگ در شبه جزیره کره باعث هجوم صدها هزار نفر از مردم کره شمالی به مرزهای چین و ورود آنها به این کشور خواهد شد که بی ثباتی گسترده ای را برای چین به ارمغان خواهد آورد.
وزارت خارجه چین در این بیانیه که در تارنمای خود منتشر کرده خاطرنشان کرده است مساله هسته ای شبه جزیره کره باید با گفت وگو و ابزارهای صلح آمیز حل وفصل شود.
همزمان 'گینگ شوانگ' سخنگوی وزارت خارجه چین در مصاحبه ای در پکن گفت : لازم است کشورهای ذی ربط روی مذاکرات شش جانبه هسته ای پکن متمرکز شوند.
این گفت و گوها از اواخر سال 2008 میلادی به دلیل بالا گرفتن اختلافات آمریکا و کره شمالی و نهایتا خروج پیونگ یانگ از گفت وگوها به بن بست رسید.
وزارت خارجه چین افزوده است که قطعنامه های تحریمی سازمان ملل علیه کره شمالی به طور کامل اجرا خواهد شد اما باید روی برنامه های صلح آمیز برای پایان دادن به بحران متمرکز شد.
روزنامه چاینا دیلی چین هم می نویسد که پکن از کره شمالی و آمریکا خواسته است به جای تشدید تنش ها به دنبال شروع گفت وگوها باشند و از خود خویشتنداری نشان دهند.
سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که مساله هسته ای شبه جزیره کره باید به طور صلح آمیز حل و فصل شود و چین از همه ابزارها بهره خواهد گرفت تا از بروز جنگ و هرج و مرج جلوگیری کند.
وزارت خارجه چین از آمریکا و کره جنوبی خواسته است رزمایش های مشترک را متوقف و سامانه پیشرفته ضد موشکی آمریکایی تاد را از کره جنوبی خارج کنند و همزمان بر توقف آزمایش های موشکی کره شمالی نیز تاکید کرده است تا مذاکرات طرفین شروع شده و از تنش ها کاسته شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه