کد خبر: ۲۳۷۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷

هند پناهجویان مسلمان روهینگیایی را از این کشور اخراج می کند

خرداد:وزیر کشور هند با تاکید بر اخراج مهاجران غیر قانونی روهینگیا از این کشور اظهار کرد این افراد تهدیدی برای امنیت هند هستند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا،'راجنات سینگ' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در کشمیر اظهار کرد دولت با مهاجران غیر قانونی به شدت برخورد می کند.
براساس آمارهای منتشر شده حدود دو میلیون مهاجر غیر قانونی در هند زندگی می کنند که حدود 40 هزار نفر از آنان را مسلمانان روهینگیا تشکیل می دهند.
'کارن ریجیجو' مشاور وزیر کشور هند چندی پیش اعلام کرد حدود 40 هزار پناهجوی روهینگیا به صورت غیر قانونی در مناطق مختلف هند ازجمله جامو ،حیدرآباد،هاریانا،اوتارپرادش ،دهلی نو و راجستان زندگی می کنند.
وزارت کشور هند دو هفته پیش از سروزیران ایالت ها خواسته بود با شناسایی پناهجویان روهینگیایی آنها را اخراج کنند.
این اقدام دولت هند باعث اعتراض پناهجویان ،مسلمانان هند و بسیاری از سازمان های حقوق بشری از جمله شورای حقوق بشر سازمان ملل شد.
هند با رد انتقاد سازمان های بین المللی در خصوص اخراج پناهجویان روهینگیایی اعلام کرده است که این سازمان ها به طور غیر ضروری این کشور را متهم به خشونت علیه پناهجویان می کنند.
بر اساس آمار منتشر شده از 40 هزار پناهجوی روهینگیا به هند 16 هزار نفر از آنان توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ثبت نام شده اند.
مقامات امنیتی به دلیل امکان جذب پناهجویان از سوی تروریست ها ،این افراد را به عنوان تهدید امنیتی می دانند.
نگرانی از حضور پناهندگان روهینگیا در جامو زمانی افزایش یافت که در ماه اکتبر سال گذشته دو شبه نظامی میانماری در درگیری با نیروهای امنیتی هند در کشمیر کشته شدند.
تصمیم دولت هند برای اخراج پناهجویان روهینگیا در حالی گرفته می شود که حدود سه هزار نفر در حمله ارتش و بودایی های افراطی در میانمار از سه هفته پیش تاکنون کشته و بیش از 370 هزار نفر نیز به بنگلادش فرار کرده اند.
این حمله از سوم شهریور پس از حمله گروهی مسلح به پایگاههای ارتش و مراکز پلیس میانمار در راخین آغاز و منجر به حمله گسترده نیروهای دولتی به مسلمانان شد.
گفته می ‌شود در این مدت بیش از 60 هزار خانه متعلق به مسلمانان روهینگیا توسط نیروهای دولتی میانمار و بودایی های تندرو به آتش کشیده شده است.
دولت میانمار پیش از این با رد گزارش بازرسان سازمان ملل در خصوص اتهامات تجاوز گروهی ،شکنجه ، آتش سوزی و کشتار توسط نیروهای امنیتی علیه مسلمانان روهینگیا،مانع ورود بازرسان سازمان ملل و انجام گروه حقیقت یاب سازمان ملل شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه