کد خبر: ۲۳۷۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

مجلس نمایندگان فروش هواپیما به ایران را ممنوع کرد / مشابه این لایحه سال گذشته در سنا رای نیاورد و تبدیل به قانون نشد

خرداد:هیل نوشت: مجلس نمایندگان امریکا روز چهارشنبه باوچود هشدار دموکرات ها، تصمیم به جلوگیری از فروش هواپیماهای تجاری به ایران گرفت.

به گزارش خرداد؛ پیتر روزکام نماینده جمهوریخواه دو اصلاحیه به بودجه 2018 دولت پیشنهاد کرد که می تواند از استفاده از بودجه برای اجازه انجام تراکنش های مالی برای فروش هواپیما جلوگیری کند و همچنین اوفاک (دفتر کنترل سرمایه های خارجی) را از ارائه مجوز برای فروش هواپیما منع می کند.
 
روزکام گفت که امریکا باید از فروش هواپیما به ایران باتوجه به سابقه ی استفاده ایران از هواپیمای تجاری برای انتقال تسلیحات به سوریه جلویگری کند.

وی در جول جلسه مجلس نمایندگان گفت: تا زمانیکه ایران دست از استفاده از فروش هواپیمای تجاری برای حمایت از تروریست ها(!) برندارد، شرکت های غربی نباید اجازه فروش هواپیما به ایران را داشته باشند.

ارل بلومنر جمهوریخواه در ادامه هشدار داد که جلوگیری از فروش هواپیما می تواند منجر به جریمه شرکت های امریکایی به بدون هیچ بهانه خوبی شود و توافق هسته ای با ایران را تهدید می کند.

وی گفت: فکر میکنم انجام تعهداتمان در برجام مهم است. توافق هسته ای تا الان یکی از نقاط روشن درمنطقه است.

اصلاحیه های مشابهی از سوی رزکام سال گذشته برای بودجه سال پیشنهاد شد، اما تبدیل به قانون نشد.

مجلس نمایندگان همچنین در لایحه ای جدا در نوامبر سعی کرد جلوی فروش هواپیما به ایران را بگیرد، اما هیچ رایی در سنا کسب نکرد.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
0
0
دلواپسان ورسانه های زنجیره ایشان بویژه اقای سوروس شناس موسوم به حسین اقا شریعتمداریسم قلبا از این اقدام متناظرین انان درامریکا وکنکره بسیار خوشحالند ولی به ظاهر ژستهای دگری میگیرند و درحرف ادعای دیگری دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه