جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۴۰۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
تعداد نظرات: ۴ نظر

مطهری:آیا فکر نمی‌کنند که با محدودیت‌ها بر محبوبیت آن سید می‌افزایند؟

خرداد:نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایجاد محدودیت‌های جدید برای رئیس دولت اصلاحات را موجب افزایش محبوبیت وی عنوان کرد و گفت: در شرایطی که افکار عمومی جامعه مخالف ادامه حصر است، ایجاد حصر دیگر جای تاسف دارد.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با عنوان «چرا ایجاد محدودیت»  نوشته است: محدودیت‌های جدید برای جناب آقای سیدمحمد خاتمی که گفته می‌شود از سوی دادگاه ویژه روحانیت به ایشان اعلام شده و این خبر توسط نزدیکان وی تایید شده است، گذشته از غیر قانونی بودن آن که یک دادگاه بدون حضور متهم و شنیدن دفاعیات او و احیانا وکیلش و استفاده او از حق اعتراض و تجدید نظر چگونه چنین حکمی را صادر کرده است، انسان را به فکر وا می دارد که در شرایط امروز جامعه که احتمالا آمریکا تا 10 روز دیگر از برجام خارج می‌شود و منتظر یک بهانه حقوق بشری است، آیا کسانی که چنین تصمیماتی می‌گیرند از روی نادانی چنین می‌کنند یا نقشه‌ای دارند که مثلا زودتر به پایان برجام برسند. هر دو حالت مایه تاسف است. در حالی که افکار عمومی جامعه پی در پی علامت می‌دهد که مخالف ادامه حصر خانگی است، آن‌ها یک حصر دیگر اضافه می‌کنند و شخصیتی را بدون مستند قانونی از حقوق اجتماعی و شهروندی‌اش محروم می‌نمایند.

ما قانون اساسی خوبی از نظر رعایت حقوق ملت داریم ولی متاسفانه با تصمیمات برخی نهادها که بعضا در قانون اساسی هم وجود ندارند و برای یک نیاز موقت و متناسب با شرایط اوایل انقلاب بوجود آمده بودند، به راحتی اصول متعدد آن زیر پا گذاشته می‌شود،‌ یعنی نقض غرض. قانون اساسی خوبی نوشته‌ایم و مجلس هم قوانین عادی خوبی تدوین کرده است، اما برخی شوراها و نهادهایی مثل دادگاه ویژه روحانیت، قانون اساسی و مجلس را دور می زنند و کشور را به سوی خودکامگی سوق می‌دهند، همان چیزی که برای نابودی آن انقلاب کردیم.

علاوه بر این آیا این‌ها فکر نمی‌کنند که با این محدودیت‌ها بر محبوبیت آن سید می‌افزایند؟ اگر ایشان و دو نفری که در حصر خانگی به سر می‌برند خطایی کرده‌اند باید روال قانونی خود را طی کند و تکلیف آن همراه خطاهایی که بخشی از نظام در آن وقایع مرتکب شد در دادگاه علنی صالح روشن شود. اگر این ها در طولانی کردن اعتراضات و در نتیجه بهره برداری دشمن خطا کرده‌اند، در مقابل مثلا برخی اعضای شورای نگهبان و  رئیس‌جمهور سابق خطاهای فاحش مرتکب شدند. این نمی‌شود که مردم را برده خود بدانیم و برای آن‌ها دستور حصر و محدودیت صادر کنیم. مجلس در این جا وظیفه سنگینی دارد و باید از حقوق ملت دفاع کند و اساسا فلسفه وجود  مجلس جلوگیری از خودکامگی‌ها و دفاع از حقوق ملت است.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۴
غریبه
Netherlands
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
0
2
سلام ودرود خدمت جناب آقای مطهری که یک تنه درمقابل همه اقتدار گراها ایستاده واظهار نظرها صریح وشجاعانه از دفاع برای سید محمد خاتمی انجام میده جناب دکتر اینجا ایران هرکی واسه خودش ی حکم وقانون جدید صادر میکنه کاش چند نفر مثل شما اینقد شجاعت داشتند ولی شما هرچی حرف میزنید گوش شنوا وجود نداره
غریبه
Netherlands
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
0
1
سلام ودرود خدمت جناب آقای مطهری که یک تنه درمقابل همه اقتدار گراها ایستاده واظهار نظرها صریح وشجاعانه از دفاع برای سید محمد خاتمی انجام میده جناب دکتر اینجا ایران هرکی واسه خودش ی حکم وقانون جدید صادر میکنه کاش چند نفر مثل شما اینقد شجاعت داشتند ولی شما هرچی حرف میزنید گوش شنوا وجود نداره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
3
جناب آقاي رئيسي و پدر زن بزرگوارشان درحال هموار كردن راه خود براي انتخابات رياست جمهوري آينده و در دست گرفتن قدرت و حكومت هستند!!! انسانم آرزوست!!! واي از آن روز كه تشت رسوائي عده ای از بام بيفتد!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
0
1
اقای مطهری واقعا چرا شورای امنیت ملی این موضوعات را شفاف سازی نمیکنه تا هرکس ازجمله سخنگوی قوه قضائیه ودادستان کشور وتهران وسخنگوی دولت ونماینده مجلس وچندتا از ائمه جمعه مشخص وهرکی تریبونی داره از طرفشان حرف وحکم صادر نکنند چرا موضوع به این مهمی شورای امنیت ملی نسبت به ان بی تفاوت است ایا اجازه ندارد موضوع چیه ؟ضمنا اگر ممکنه نظر مقام معظم رهبری درمورد ادامه محدودیت وحتی محصورین اطلاع رسانی شود ،چون واقعا انقدر این موضوع تکراری شده حالت مشمئز کننده داره میشه .چون اگر گناکارند سریعا بطور علنی ودرکمال عدالت محاکمه حکم انانراصادرکند واگر مجرم نیستند ویا نظام قصد برخورد را ندارند با گفتگو ودرکمال رافت ومهربانی بدون توجه به فضاسازی وجوسازیهای احتمالی دوجریان محدودیت وحصر رابردارد البته پس از مدتی سروصدا فضا ارام میشود.ولی این مشکل حل خواهدشدچون اگر به همین وضع بماند هزینه برای کشور کم نخواهد شد بلکه بیشتر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه