جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۴۱۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
ماهی گیری از آب گل‌آلود؛

حمایت جالب خودروسازی رنو از زنان عربستانی +تصویر

خرداد: زنان کشور عربستان از رفع قانون ممنوعیت رانندگی خوشحالند و خوشحالی آنها باعث رضایت و ذوق خودروسازان جهان شده است.
 
به گزارش خرداد از ایران، این روزها مسئله‌ای ساده مانند رانندگی زنان به چالشی برای این کشور تبدیل شده و بسیاری از خود مردم عربستان با این تصمیم مخالفند. در مقابل خودروسازان قصد دارند از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

 
با این تصمیم تقریبا 9 میلیون خودرو باید برای زنان تولید یا وارد گردد. این در حالیست که در روزهای گذشته شایعاتی در خصوص افزایش سفارش خودروی لوکسی مانند لامبورگینی در این کشور شنیده می‌شود.
 
در حالی که بسیاری از خودروسازان خارجی با تبلیغات این پیروزی بزرگ زنان در عربستان را به آنها تبریک می‌گویند و تلاش دارند از نگاه احساسی محصولات خود را در این کشور ارائه دهند، واحد رنوی خاورمیانه در عملکردی جالب اعلام کرده به 7 زن اولی که موفق به دریافت گواهینامه قانونی در این کشور شوند، رنو کپچر هدیه می‌دهد.
 
این زنان باید گواهی‌نامه خود را به نمایندگی‌های فروش در عربستان ارائه دهند.رنو کپچر اولین کراس‌اوور شهری کمپانی رنو است و بههمین مناسبت به به اولین رانندگان ارائه می‌گردد.
مروان هیدموس، مدیر واحد رنوی خاورمیانه در این خصوص گفت: کپچر اولین خودروی شرکت رنو است که نیمی از طراحان آن را زنان تشکیل می‌دهند. این تعدیل جنسیتی در طراحی خودرو، باعث شده خودرو با سلیقه و ذائقه زنان هماهنگ شود.
 
با این وجود در دنیای مردانه‌ی جاده‌های عربستان، خودروهای اسپورت هیوندایی و تویوتا مقام اول را داشته‌اند. دیگر خودروسازان مانند بنز و فولکس‌واگن نیز فعالیت خود را برای جلب نظر زنان این کشور آغاز کرده‌اند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه