جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۴۱۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۸
سلطانی‌فر:

واگذاری پرسپولیس و استقلال در دستورکار قرار دارد

وزیر ورزش و جوانان در دیدار با اعضای فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی، همراهی نمایندگان مجلس و موافقت با کاهش تصدی‌گری دولت را مهم برشمرد و گفت واگذاری دو باشگاه پرطرفدار پرسپولیس و استقلال در دستور کار قرار دارد.
خرداد:وزیر ورزش و جوانان در دیدار با اعضای فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی، همراهی نمایندگان مجلس و موافقت با کاهش تصدی‌گری دولت را مهم برشمرد و گفت واگذاری دو باشگاه پرطرفدار پرسپولیس و استقلال در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی‌فر امروز (سه شنبه) گفت: بودجه هیات‌های ورزشی استان‌ها نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در جریان کامل مشکلات ورزش و حوزه جوانان قرار دارد، تاکید کرد: ورزش کشور با مشکلات جدی مواجه است اما عزم وزارت ورزش و جوانان حل مشکلات با توجه به استفاده بهینه از منابع موجود است.
سلطانی‌فر فعال کردن بخش خصوصی، رونق اقتصاد ورزش و استفاده از منابع دیگر دستگاه‌ها در حوزه ورزش و امور جوانان را که مورد تاکید نمایندگان هم قرار دارد از جمله برنامه‌ها و رویکردهای این وزارتخانه عنوان کرد.

وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که با تصویب قانون اهداف، وظایف واختیارات این وزارتخانه فصل جدیدی از فعالیت‌ها آغاز شود.
وی گفت: در کنار امکانات و سخت افزاری‌هایی که از آن برخوردار هستیم در زمینه نرم افزاری با مشکل جدی مواجه هستیم که تصویب قانون اهداف، وظایف و اختیارات می‌تواند برای حل این مهم، قابل توجه باشد.

سلطانی فر با اشاره به عدم انتزاع حوزه جوانان از ورزش تاکید کرد: آنچه مسلم است فعلا ما مسول حوزه جوانان نیز هستیم که از اهمیت زیادی برخوردار است و تا آنجایی که می‌توانیم مشکلات جوانان را حل می‌کنیم.

وزیر ورزش و جوانان تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی را یکی از برنامه‌های مهم این وزارتخانه عنوان کرد و با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی برای اتمام طرح‌های نیمه تمام کمبود بودجه است، تصریح کرد: تمام تلاش خود را به منظور تحقق وعده‌هایی که داده‌ایم به کار خواهیم بست.
سلطانی‌فر خصوصی شدن دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس را که از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده است، مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: آنچه مسلم است به دنبال کاهش تصدی‌گری دولتی در عرصه ورزش هستیم و در مورد این دو باشگاه پرطرفدار نیز از این قاعده تبعیت می‌کنیم تا در همین دوره زمینه خصوصی شدن و واگذاری پرسپولیس و استقلال فراهم شود.
وزیر ورزش و جوانان گفت: برای تحقق خصوصی شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بررسی‌های مقدماتی انجام شده و بزودی اقدامات اجرایی آغاز خواهد شد.
سلطانی‌فر عنوان قهرمانی تیم‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: وقت آن رسیده است که بعد از ۲۳ سال تیم‌های ایرانی به عنوان قهرمانی دست یابند.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتباری که از محل ۲۷ صدم درصد از مالیات ارزش افزوده به ورزش و جوانان تعلق می‌گیرد خاطرنشان ساخت: نمایندگان مجلس دهم ۵۵ درصد از این اعتبار را که مبلغی بالغ بر ۷۵۶ میلیارد تومان است به استان‌ها اختصاص دادند که دستورالعمل آن هم از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر شد و تا این لحظه آنچه به هیات‌های ورزشی استان‌ها اختصاص داده شده است دو برابر سال گذشته بوده و تا پایان سال نیز معادل همین مقداربه هیات‌های ورزشی استان ها پرداخت خواهیم کرد.


سلطانی فر با بیان اینکه با توجه به این پرداخت‌های چند برابری به هیات‌های استانی وضعیت آنها بسیار بهتر از گذشته شده است، تصریح کرد: با این شرایط انتظارات ما هم از آنها بیشتر شده به طوری که برای آنها در قالب استعدادیابی و توجه به ورزش مناطق مختلف روستایی همچنین ورزش بانوان و ورزش معلولین هم برنامه مشخص ارائه داده‌ایم.
وزیر ورزش و جوانان در پایان این دیدار بار دیگر از حمایت و همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: امیدوارم بار سنگین ورزش کشور را با کمک هم برداریم.
در این جلسه اعضای فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی نیز به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات ورزش و جوانان و همچنین پیشنهادهای خود پرداختند.
رسیدگی به امور پاراالمپیکی‌های ساکن در شهرستان‌ها، رسیدگی به وضعیت استقلال و پرسپولیس، بهبود شرایط سالن‌های ورزشی روستایی از محل ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده، پیگیری مصوبات سفرهای استانی، تعیین تکلیف حوزه جوانان و توجه بیشتر به امور بانوان و استفاده از ظرفیت این قشر در پست‌های مدیریتی از مهمترین مباحث مطرح شده نمایندگان مردم بود که وزیر ورزش و جوانان به آنها پاسخ داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه