جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۴۱۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۸
هفته دوم لیگ برتر وزنه برداری؛

سلیمی و رستمی برای لیگ برتر وزنه زدند

رکوردهای کیانوش رستمی و بهداد سلیمی دو ملی‌پوش تیم بیمه رازی در هفته دوم لیگ برتر وزنه برداری باشگاههای کشور در اردوی تیم ملی، با حضور داوران بین المللی ایران به ثبت رسید و کماکان تیم بیمه رازی در صدر جدول لیگ باقی ماند.
خرداد:رکوردهای کیانوش رستمی و بهداد سلیمی دو ملی‌پوش تیم بیمه رازی در هفته دوم لیگ برتر وزنه برداری باشگاههای کشور در اردوی تیم ملی، با حضور داوران بین المللی ایران به ثبت رسید و کماکان تیم بیمه رازی در صدر جدول لیگ باقی ماند.

به گزارش خرداد به نقل از فدراسیون وزنه برداری؛ کیانوش رستمی و بهداد سلیمی دو ملی پوش تیم وزنه برداری بیمه رازی، با توجه به اینکه قبل از رقابتهای هفته دوم لیگ برتر باشگاههای کشور برای انجام مصاحبه به منظور دریافت ویزای امریکا به کشور امارات سفر کرده بودند و تمرینات مناسبی را جهت حضور در این هفته مسابقه لیگ نداشتند، با توجه به اهمیت مسابقات جهانی امریکا و با درخواست محسن بیرانوند سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان و همچنین با موافقت فدراسیون وزنه برداری، در اردوی آماده سازی شهرستان بابلسر برای تیم بیمه رازی به روی تخته رفتند و امتیازات هفته دوم را برای این تیم، جمع آوری کردند.

برهمین اساس عصر امروز (چهارشنبه) با حضور داوران بین المللی کشورمان در اردوی بابلسر رکوردگیری رسمی از این دو ملی پوش به عمل آمد.

کیانوش رستمی در حرکت یکضرب ابتدا وزنه ۱۶۱ کیلویی را توانست مهار کند و در حرکت دوم موفق به مهار وزنه ۱۷۰ کیلوگرم نشد و از حرکت سوم خود انصراف داد. کیانوش در حرکت دوضرب وزنه های ۱۹۰ و ۲۰۲ کیلویی را مهار کرد و وزنه ۲۰۷ کیلوگرمی را نتوانست بالای سر ببرد و در نهایت با مجموع ۳۶۳ کیلوگرم به کار خود پایان داد.
برهمین اساس با محاسبه رکوردهای کیانوش رستمی در این رکوردگیری، رده بندی نفرات برتر دسته ۸۵ کیلوگرم در هفته دوم لیگ بزرگسالان باشگاههای کشور، به شرح زیر است:
۱- کیانوش رستمی (بیمه رازی): حرکت یکضرب ۱۶۱ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۰۲ کیلوگرم و مجموع ۳۶۳ کیلوگرم
۲- علی میری (رعد پدافند): حرکت یکضرب ۱۶۰ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۰۱ کیلوگرم و مجموع ۳۶۱ کیلوگرم (رکوردهایش در بازی های داخل سالن آسیا به میزبانی عشق آباد ترکمنستان در هفته دوم لیگ برتر مورد محاسبه قرار گرفته بود)
۳- علی مکوندی (مناطق نفت خیز جنوب خوزستان): حرکت یکضرب ۱۵۲کیلوگرم، حرکت دوضرب ۱۹۷ کیلوگرم و مجموع ۳۴۹ کیلوگرم
۴- مسعود چترایی (بیمه رازی): حرکت یکضرب ۱۶۱ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۱۸۷ کیلوگرم و مجموع ۳۴۸ کیلوگرم

بهداد سلیمی در حرکت یکضرب وزنه های ۱۹۵ و ۲۰۲ کیلوگرم را مهار کرد و موفق به ثبت وزنه ۲۰۷ کیلوگرم نشد. وی در حرکت دوضرب فقط وزنه ۲۳۰ کیلویی را بالای سر برد و وزنه‌های ۲۴۵ و ۲۵۰ کیلویی را نتوانست به نام خود ثبت کند و سرانجام با مجموع ۴۳۲ کیلوگرم در صدر دسته ۱۰۵+ کیلوگرم ایستاد.
همچنین در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم و با محاسبه رکوردهای ثبت شده بهداد سلیمی در این رکوردگیری، رده بندی نفرات برتر این وزن در هفته دوم لیگ بزرگسالان باشگاههای کشور، به شرح زیر خواهد بود:
۱- بهداد سلیمی (بیمه رازی): حرکت یکضرب ۲۰۲ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۳۰ کیلوگرم و مجموع ۴۳۲ کیلوگرم
۲- محسن بهرام زاده (رعد پدافند): حرکت یکضرب ۱۹۶ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۳۵ کیلوگرم و مجموع ۴۳۱ کیلوگرم
۳- همایون تیموری (مناطق نفت خیز جنوب خوزستان): حرکت یکضرب ۱۹۵ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۳۵ کیلوگرم و مجموع ۴۳۰ کیلوگرم (رکوردهای وی در بازی های داخل سالن آسیا در هفته دوم لیگ برتر لحاظ شده بود)
۴- علی داودی (مناطق نفت خیز جنوب خوزستان): حرکت یکضرب ۱۷۵ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۲۳ کیلوگرم و مجموع ۳۹۸ کیلوگرم

رده بندی تیم ها در هفته دوم به شرح زیر است:
۱- بیمه رازی با ۶۲۹ امتیاز
۲- رعد پدافند با ۵۸۰ امتیاز
۳- مناطق نفت خیز جنوب خوزستان با ۵۸۰ امتیاز
۴- نیروی زمینی ارتش با ۵۴۴ امتیاز
۵- عقاب نیروی هوایی با ۴۶۸ امتیاز
۶- نور همدان با ۲۳۲ امتیاز

رده بندی تیمها بعد از گذشت دو هفته از لیگ برتر، به شرح زیر است:
۱- بیمه رازی با ۱۲۵۳ امتیاز
۲- مناطق نفت خیز جنوب خوزستان با ۱۱۷۶ امتیاز
۳- رعد پدافند با ۱۱۷۳ امتیاز
۴- نیروی زمینی ارتش با ۱۰۶۷ امتیاز
۵- عقاب نیروی هوایی با ۹۷۵ امتیاز
۶- نور همدان با ۷۱۰ امتیاز
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه