جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۴۱۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

سازمان ملل: جنایت علیه روهینگیایی ها برنامه ریزی شده است

خرداد:گزارش جدید حقوق بشر سازمان ملل حاکی از آن است که خشونت ها و حملات نیروهای امنیتی دولت میانمار علیه مسلمانان روهینگیایی اقداماتی است که با هدف بیرون راندن آن ها از این کشور برنامه ریزی شده است.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر شد، خشونت علیه جامعه مسلمانان روهینگیایی در کشور میانمار را اقداماتی هماهنگ شده و سازماندهی شده توصیف کرد که به منظور راندن این مسلمانان از خاک میانمار و اطمینان از عدم بازگشت آن ها برنامه ریزی شده است.
دراین گزارش که بر اساس گفت وگو با روهینگیایی های پناهنده در بنگلادش تهیه شده، رفتار نیروهای امنیتی میانمار با این مسلمانان را مبتنی بر این استراتژی توصیف کرده است که با اعمال خشونت های شدید، هراس، وحشت عمیق و گسترده ای را در آن ها بوجود بیاورند و با کاشتن زخم های جسمانی، عاطفی و روانشناختی کاری کنند که این مسلمانان هرگز این زخم ها و شرایطی را که در کشور میانمار داشته اند، فراموش نکنند.
در گزارش این نهاد به موارد زیادی از همراهی نیروهای امنیتی میانمار با بوداییان ایالت راخین اشاره شده که با ورود به دهکده ها ی روهینگیایی بدون استثنا بروی ساکنان این دهکده ها آتش گشودند و با به آتش کشیدن خانه های آن ها بسیاری را به قتل رسانده و یا مجروح کردند.
در ادامه این گزارش اعلام شده است: بوداییان را تهدید کرده اند در صورتی که هر چه سریع تر میانمار را ترک نکنند با آن ها همانگونه رفتار خواهند کرد.
بر همین اساس علاوه بر این جنایت ها، اقدامات گسترده ای در جهت محو همه آثار فرهنگی روهینگیایی ها در جریان است و بخصوص رهبران و شخصیت های برجسته مذهبی و اجتماعی هدف این گونه حملات قرار می گیرند.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ali
Germany
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
0
0
100 % Vahabihaye Arabestan dast dashteand chon chand vagt ast ke Arabestan dar anja mashgole sarmaye gozarie milyoni hast , in saghaye siyah .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه