جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۴۱۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳

واکنش حزب‌الله به پاداش‌های میلیون دلاری آمریکا برای دو عضو ارشدش

خرداد: حزب الله لبنان با محکوم کردن پاداش چند میلیون دلاری که آمریکا برای بازداشت دو تن از اعضای ارشد حزب الله در نظر گرفته است گفت: این پاداش‌ها هیچ تاثیری نخواهد داشت.

به گزارش خرداد از ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، واشنگتن مبلغی به ارزش هفت میلیون دلار برای کسانی که اطلاعاتی از طلال حمیه، فرمانده عملیات خارجی حزب الله در اختیار آمریکا قرار دهند و همچنین پاداشی معادل پنج میلیون دلار برای کسانی تعیین کرده که اطلاعاتی را درباره فواد شکر، یکی از برجسته‌ترین عناصر نظامی حزب الله به این کشور ارائه دهند.

در این راستا یک مقام عالی‌رتبه حزب الله لبنان به رویترز گفت: اتهامات وارده از سوی دولت آمریکا علیه حزب الله نادرست و غیرقابل قبول است و هیچ تاثیری بر روند مقامت علیه دشمن صهیونیستی، تروریست‌ها و تکفیری‌ها نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم این اتهامات در واکنش به پیروزی‌های بزرگی است که محور مقاومت در سوریه و عراق علیه تروریست‌ها و تکفیری‌ها محقق کرده است.

شکر در سال ۲۰۱۳ و حمیه از سال ۲۰۱۵ در لیست "تروریست‌های" خارجی آمریکا قرار گرفته‌اند. ایالات متحده از سال ۱۹۹۷ حزب الله را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار داده است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه