کد خبر: ۲۴۱۹۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳

روسیه و عربستان در آستانه نهایی‌سازی قرارداد اس-۴۰۰

خرداد: منابع خبری گزارش دادند، روسیه و عربستان قرار است به زودی قرارداد مربوط به فروش سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ را نهایی کنند.
 
به گزارش خرداد از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بدین ترتیب عربستان فرایند خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه را نهایی خواهد کرد.
 
ولادیمیر کوژین، دستیار رییس‌جمهوری روسیه در امور همکاری‌های فنی و نظامی  گفته است، قرارداد فروش اس-400 به سعودی‌ها «در آینده‌ای بسیار نزدیک» تحقق خواهد یافت.
 
پیش‌ از این،  سخنگوی سرویس فدرال همکاری فنی-نظامی روسیه به اسپوتنیک گفت، روسیه و عربستان درباره تامین سامانه‌های موشکی ضد هواپیما اس-۴۰۰ و نیز سامانه‌های موشکی ضد تانک کورنت-ای‌ام (Kornet-EM)، سامانه‌های سنگین آتشباری توس-۱ ای بوراتینو (Buratino TOS-۱A)، نارنجک‌انداز ای‌جی‌اس-۳۰ (AGS-۳۰) و مسلسل‌های کلاشنیکف ای‌ک-۱۳۰ (AK-۱۰۳) به توافق رسیدند.
 
این سخنگو گفت، حین سفر اخیر سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به مسکو شرکت تسلیحاتی روزوبورون‌اکسپورت روسیه و صنایع نظامی عربستان (SAMI) قراردادی برای سازماندهی تولید مجوزدار کلاشنیکف و مهمات آن برای آنها در عربستان به امضا رساندند. این دو شرکت یادداشت همکاری در زمینه صنایع دفاعی امضا کردند.
 
وزارت دفاع آمریکا نسبت تصمیم عربستان برای خرید سامانه‌های دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه ابراز نگرانی کرده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه