جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۴۱۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱

امام جمعه بجنورد: وزارت خارجه به دشمنان هجمه جانانه کند

خرداد: امام جمعه بجنورد با اشاره به این‌که سپاه پاسداران، پشتیبان انقلاب و مردم این کشور است، گفت: وزارت خارجه در قبال دشمنان هجمه جانانه داشته باشد.

به گزارش خرداد از ایسنا، حجت الاسلام «ابوالقاسم یعقوبی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بجنورد در مصلی امام خمینی(ره)، با اشاره به این‌که دشمنان مانند گرگ حمله می‌کنند و باید آگاه و آماده باشیم، اظهار کرد: این کشور صاحب دارد چکاره دنیا هستید که به سایر ملت‌ها برچسب ناروا و تهمت می‌زنید؟

وی حضور مردم خراسان‌شمالی در استقبال از مقام معظم رهبری سال 91، در اوج تحریم‌ها و اوضاع نابسامان اقتصادی را دلیل محکمی بر حضور همیشگی ملت در صحنه دانست و گفت: این مردم در سال 91 چنان افتخاری آفریدند که رهبری مدال افتخار به آن‌ها داد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: آفرین بر این مردم که حضورشان در صحنه الگو، اسطوره و مسطوره‌ای بود که با گذشت پنج سال از آن سفر، هنوز در خیابان‌ها تجمع کرده و یاد آن حماسه را گرامی داشتند.

یعقوبی خطاب به مسئولان عالی رتبه کشوری و لشکری تصریح کرد: ملت ایران همیشه در صحنه است، مسئولان از مردم عقب نمانند.

وی افزود: مسئولین با جدیت و قاطعیت موضع‌گیری کرده و سخن بگویند، ملت پشت شماست.

امام جمعه بجنورد با تأکید بر این‌که پاسخ گرگ‌های درنده را باقاطعیت دهید، افزود: نگذارید کرامت ملت ایران را دشمنان مورد هجمه قرار دهند.

یعقوبی آمریکایی‌ها را بد عهد و پیمان شکان خواند و گفت: می‌خواهند ملت را سرگرم مذاکره اول، دوم، سوم و چهارم کنند و کار خود را انجام دهند.

وی در ادامه سخنان خود بر توجه به فعالیت انحرافی برخی‌ها در داخل اشاره کرد و گفت: برخی موریانه‌وار برخی اقدامات را مرتکب می‌شوند و اصل انقلاب و نظام را هدف قرار داده‌اند.

امام جمعه بجنورد با تأکید بر هوشیاری ملت ایران و مسئولان امنیتی، اضافه کرد: شبهه‌افکنی در عزاداری اباعبدلله‌الحسین و زیر سئوال بردن سنت‌های چندصد ساله ملت ایران با اهداف مغرضانه و فیلم گرفتن و انتشار آن برای رسانه‌های معاند، کاری از پیش نخواهد برد و در اعتقادات مردم رخنه نمی‌کند.

یعقوبی تصریح کرد: شاید شاخه کوچکی از شجره طیبه انقلاب را بشکنند اما مطمئن باشند که درخت تنومند نظام را نمی‌توانند قطع کنند.

وی یادآور شد: این موریانه‌ها را بشناسیم و حواسمان به آن‌ها باشد.

امام جمعه بجنورد در ادامه سخنان خود 19 مهر را روز تاریخی و سند افتخار مردم خراسان‌شمالی دانست و خاطرنشان کرد: هم‌چنان این استان از نعمت برکات مادی سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری بهره‌مند شده  و اخیراً نیز 800 میلیون تومان به ساخت مجدد بنای مسجد جامع بجنورد که دیروز کلنگ‌زنی شد، اختصاص یافته است.

یعقوبی هم‌چنین در مناسبت‌های هفته جاری، به روز بهداشت روان اشاره کرد و گفت: همه بیماری‌ها جسمانی نیست، به مشکلات روحی مردم توجه کرده و استرس‌ها باید کاهش یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه