در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۴۶۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تسویه حساب سیاسی نیست

چه کسی بعد از زلزله عکس‌ مسکن مهر را منتشر کرد؟

خرداد: حالا دیگر با یقین می‌شود گفت زلزله ۲۱ آبان در غرب کشور تحت تاثیر «مسکن مهر» است و مهم‌ترین عکس این زلزله عکسی از مسکن مهری فروریخته است که در یکی از طبقه‌های آن، بساط تولد چیده‌اند و بادکنک‌های رنگی از پس خرابه‌هایش معلوم است. بعد از مرگ تلخ هم‌وطنان‌مان بعید است موضوع دیگری در زلزله کرمانشاه مانند مسکن مهر در کانون توجه قرار گیرد یا عکسی بتواند با آن عکس بادکنک‌های تولد رقابت کند.

به گزارش خرداد رضا ساکی در ادمه نوشت: اما چرا فروریختن مسکن مهر در سرپل‌ذهاب این قدر مهم شد؟ چرا مردم دارند عکس‌هایش را دست به دست می‌کنند؟ این بغض مگر چقدر بزرگ بود که زلزله به این گستردگی را تحت تاثیر قرار داد؟

مسکن مهر از سال ۱۳۸۶ محل جدل کارشناسان اقتصادی و مردم با دولت وقت بود. مردمی که حتی وقتی از سر ناچاری کلید مسکن مهرشان را گرفتند راضی نبودند و می‌دانستند یک جای کار می‌لنگد. البته با گذشت زمان بسیاری از جاهای مسکن مهر لنگید و صدای نارضایتی ساکنان آن از سراسر ایران به گوش رسید. نکته اما در پافشاری دولت‌مردان دولت نهم و دهم بر استاندارد بودن مسکن مهر بود و آنها هیچ طور زیر بار این نمی‌رفتند که مسکن مهر با اقتصاد کشور چه کرد.

در ادامه هر چه انتقاد مردم و کارشناسان بیشتر می‌شد مسئولین اصرار و اغراق بیشتری طرح می‌کردند و کار به جایی رسید که رحیمی معاون اول رئیس جمهور در تیرماه ۱۳۹۲ گفت: «هیچ پروژه‌ای از زمان حضرت آدم(ع) تاکنون مثل مسکن مهر نبوده است.» این گفته‌های مسئولین، مردمی را که با انواع مشکلات در مسکن مهر درگیر بودند آزرده خاطر و خشمگین می‌کرد.

حالا ۱۰ سال پس از آغاز ساخت مسکن مهر، دُمل مسکن مهر در سرپل‌ذهاب سر باز کرده است. اصلا فکر نکنید این یک تسویه حساب سیاسی است خیر، ربطی به سیاست ندارد و هیچ سیاست‌مداری مثلا در جناح مخالف آقای احمدی‌نژاد این عکس‌ها را منتشر نمی‌کند. منتشرکننده مردم هستند. نه فقط مردم کرمانشاه یا سرپل‌ذهاب، مردم ایران هستند. مردمی که ده سال حرف زدند اما کسی حرف‌شان را نشنید. این مردم حالا بغض می‌کنند و می‌گویند دیدید ما راست می‌گفتیم، دیدید ما درست می‌گفتیم. دیدید حق با ما بود؟ و حالا برای مرهم هم فقط می‌خواهند یکی روی شانه‌شان بزند و بگوید: حق با شماست. همین. ولله اگر این مردم انتظار دیگری داشته باشند.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
0
0
دلیل نداره البته کلی هم ایراد واشکال به مسکن مهر وپیمانکاران وسازندکان ووزیر وقت راه اقای نیکزاد حتی احمدی نژاد وناظرین وبازرسین وکیفیت مصالح وساخت ان وارد است ،باید قدری انصاف داشت وهمه چیز را شخصی وباندی وحزبی ندید چون زلزله سنگین وبالای هفت ربشتر بود تخریب گسترده است ازجمله مسکن مهر وبیمارستان تازه تاسیس دراسلام اباد بنابه اظهار نظر معاون وزیر بهداشت اقای حریرچی چهل درصد تخریب شد درصورتی بیمارستان قدیمی تخریب نشده وفعال است پس الان وقت این حرفها وتسویه حسابها شخصی نباید باشه لذا همه وهمه برای کاهش التیام درد مردم منطقه وکمک به مسولین ودولت برای سازندگی وجمع اوری خرابیها تلاش وبشتابیم
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه