در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۴۶۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳

افزایش جرائم ناشی از نفرت در آمریکا

خرداد:آمارهای دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) نشان می‌دهند که در سال ۲۰۱۶ و به دنبال مبارزه انتخاباتی اختلاف برانگیزی که منجر به رسیدن دونالد ترامپ به ریاست جمهوری شد، جرائم ناشی از نفرت در آمریکا افزایش پیدا کردند.

به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، جرائم ناشی از نفرت عبارتند از اقداماتی که به انگیزه غرض‌ورزی علیه یک نژاد، قومیت، مذهب، تمایل جنسی و یا جنسیت رخ دهند.

طبق این آمار جرائم مبتنی بر نفرت در آمریکا در سال ۲۰۱۶ برای دومین سال متوالی سیر صعودی داشته و به ۶۱۲۱ مورد رسیده که افزایش ۴.۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ داشته است.

همچنین این جرائم در هر چهار بخش سه ماهه سال گذشته میلادی نیز به سیر صعودی خود ادامه داده و در آخرین سه ماهه سال ۲۰۱۶ به ۱۷۴۷ مورد رسیده است.

این سه ماهه دوره قبل و بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را پوشش می‌دهد.

اف‌بی‌آی اعلام کرده که ۵۷.۵ درصد همه موارد جرائم ناشی از نفرتی که سال گذشته میلادی رخ دادند بر پایه نفرت علیه نژاد، قومیت یا آباد و اجداد بوده‌اند.

۲۱ درصد این جرائم نیز مربوط به نفرت مذهبی بوده و ۱۷.۷ درصد نیز نفرت از یک تمایل جنسی بوده‌اند.

حدود ۶۲ درصد این جرائم مردم را هدف قرار دادند و ۳۷ درصد اموال را هدف قرار دادند.

بیش از نیمی از آن دسته جرائمی که علیه مردم رخ داد پرونده‌های مربوط به حمله بوده و حدود ۴۵ درصد نیز مربوط به ارعاب بوده است.

جف سشنز، دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: هیچ فردی در آمریکا نباید به خاطر کسی که هست، چیزی که اعتقاد دارد و آن چیزی را می‌پرستد مورد حمله خشونت آمیز قرار بگیرد.

اف‌بی‌آی درباره این روند افزایشی دو ساله توضیحی نداده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان کمپین انتخابات سال گذشته میلادی اظهارنظرهایی را مطرح کرد که علیه سیاه پوستان، لاتین تبارها، زنان و گروه‌های دیگر بودند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه